banner39

Pink Floyd grubundan İsrail'e boykot uyarısı

Dünyaca ünlü müzik grubu Pink Floyd'un kurucu üyeleri bu yaz İsrail'de konser vermeyi planlayan Rolling Stone grubuna İsrail'e gitmeme çağrısında bulundu.

Gündem 02.05.2014, 17:26 02.05.2014, 17:35
Pink Floyd grubundan İsrail'e boykot uyarısı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Dünyaca ünlü Pink Floyd müzik grubu üyelerinden Roger Waters ve Nick Mason, bu yaz İsrail'de konser verecek Rolling Stones grubunu gitmemesi için uyardı.

Grup üyeleri yaptıkları açıklamada "Bizler, Pink Floyd'un yaşayan kurucu iki üyesi olarak İsrail işgalini ve ırkçı uygulamalarını bitirmek için Filistinli'lerin 2005 yılında başlatmış olduğu insan hakları hareketini, İsrail'i boykot ederek destektekliyoruz. Rolling Stones grubunun ilk defa İsrail'de vereceği konser, Filistin'in özgürlüğü için yürütülen küresel çaba açısından kritik bir tarihte gerçekleşecek. İsrail'de şimdi konser vermek, apartheid dönemindeki Güney Afrika'da Sun City'de konser vermekle eşdeğerdir." dedi.

Rolling Stone'un geçmişte, Güney Afrika'da eşit haklar yasal olarak verilene kadar var olan ırkçı tutumdan dolayı konser vermediğini söyleyen Pink Floyd üyeleri, bugün de İsrail'de konser vermemeleri gerektiğini ifade etti.

Grubun bu mesajı hem sosyal medyada hem de dünya basınında geniş yankı buldu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?