banner39

PKK: AKP'lileri tutuklayacağız

PKK bir numaralı ismi Murat Karayılan, "Kürt siyasetçilerin tutuklanmaya devam etmesi halinde biz de AKP'liler'i tutuklayacağız" tehditinde bulundu.

Genel 09.03.2011, 01:12 09.03.2011, 01:12
PKK: AKP'lileri tutuklayacağız

PKK'nın dışarıdaki bir numaralı isimlerinden olan Murat Karayılan'dan hükümete yönelik tehdit gibi açıklama geldi. Karayılan, Kürt siyasetçilerinin tutuklanmaya devam etmesi halinde kendilerinin de AKP'lileri tutuklayacağını söyledi.

PKK'ya yakın internet sitelerinde yer alan habere göre Murat Karayılan, KCK'nın bir dava süreci başlattığını belirterek, bazı AKP'lileri ifade için çağıracaklarını belirtti.

Bazı AKP'liler hakkında tutuklama kararı çıkardıklarını söyleyen Karayılan, "Eğer AKP hükümeti Kürt siyasi temsilcilerine karşı politikasını değiştirmez ve bu biçimde tutuklamaya devam ederse o zaman biz de topluma karşı suç işlemek konumunda olan çeşitli partiler veya AKP'de bulunup da suç işleyen kişileri tutuklamak durumunda kalacağız" tehdidinde bulundu.

Kendi yasalarının ve hukuklarının olduğunu belirten Karayılan, PKK'nın birçok yerde adam tutuklamaya başlayacağını söyleyerek, mart ayının bitmesini bekleyeceklerini açıkladı.

 Kaynak: CNN Türk

 

 

Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?