banner39

'PKK, beş gün sonra çekilecek' iddiası

PKK'nın liderleri Murat Karayılan'ın telsiz çağrısıyla 22 Nisan'da çekilmeye başlayacağı öne sürülüyor

Genel 17.04.2013, 11:19 17.04.2013, 16:58
'PKK, beş gün sonra çekilecek' iddiası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İmralı'dan gelen geri çekilme mektubunun detayları ortaya çıkmaya başladı. İddiaya göre, PKK çekilmeye, 22 Nisan'da Murat Karayılan'ın telsizden yapacağı çağrı ve Duran Kalkan imzalı bildiriler ile başlayacak. 7-10 kişilik gruplar halinde sınırı aşacak olan PKK'lılar, askeri bölgeler, yerleşim alanlarından uzak duracak.

Star gazetesinden Hamza Erdoğan'ın edindiği bilgiye göre, İmralı'dan gelen geri çekilme mektubunun detayları ortaya çıktı. Buna göre, PKK önümüzdeki haftadan itibaren resmen çekilmeye geçiyor.

Sınır dışına çıkış, PKK yöneticilerinden Murat Karayılan'ın telsiz çağrısı ve bildirilerle başlayacak. Çekilme, Eylül sonu itibariyle tamamlanmış olacak.

Adalet Bakanlığı ve MİT'in teslim ettiği çekilme mektubu BDP'li Gülten Kışanak, Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder tarafından Kandil'e götürüldü. PKK'lıların sınır dışına çıkmasını içeren mektubun detayları şöyle:

Çekilme süreci Murat Karayılan tarafından telsizle çekilin çağrısı yapılacak. Duran Kalkan, imzalı çekilmeyle ilgili PKK'lılara bildiriler dağıtılacak. Telsiz ve bildirilerde "Herkes, 'Önderliğin çağrısına uysun'' çağrısı yapılacak.

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?