banner39

PKK, KCK sanıklarını kaçıracaktı

Bingöl Cezaevi'nde tutuklu bulunan KCK sanıklarının Diyarbakır'daki duruşma için gidecekleri yoldan PKK tarafından kaçırılma şüphesi üzerine güzergak değiştirildi.

Genel 03.08.2011, 00:51 03.08.2011, 00:51
PKK, KCK sanıklarını kaçıracaktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen KCK'nın Türkiye yapılanmasıyla ilgili davanın dünkü duruşmasına Bingöl'den getirilecek sanıklar için güzergah değişti.

Bingöl Cezaevi'nde tutuklu bulunan 5 sanığın, duruşma için Diyarbakır'a sevki kosununda ilginç bir durum yaşandı. Cezaevi aracının, Diyarbakır-Bingöl karayolunda terör örgütü PKK mensupları tarafından durudurularak sanıkların kaçırılacağı şüphesi üzerine güzergah değiştirildi. Sanıklar, Bingöl yerine Elazığ üzerinden Diyarbakır'a getirildi. Ayrıca, yol boyunca sıkı güvenlik tedbiri alındı.

Güvenlik güçleri dün gece, Bingöl Cezaevi'nde tutuklu bulunan 5 KCK sanığının duruşma için Diyarbakır'a sevk edilirken kullanacağı Bingöl-Diyarbakır karayolu yakınlarında 25 kişilik bir terörist grup tespit etti. PKK'lılar yol istikametinde aşIrı dağınık olduğu için operasyon yapılamadı. Saldırı ve KCK sanıklarının kaçırılma ihtimalini dikkate alan güvenlik güçleri, cezaevi aracının güzergahını değiştirdi. Sanıklar, Bingöl-Diyarbakır karayolu yerine Elezığ üzerinden mahkemeye gönderildi.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?