banner39

PKK saldırıları protesto edildi

Türkiye'nin bir çok şehrinde vatandaşlar son dönemde yaşanan terör olaylarını protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi.

Genel 24.08.2015, 00:39 24.08.2015, 01:08
PKK saldırıları protesto edildi

İstanbul Fatih'te bir grup vatandaş, son dönemde yaşanan terör olaylarını protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi.

Edirnekapı Askeri Şehitliği'nde bir araya gelen grup, burada dua edip Kur'an-ı Kerim okudu. Daha sonra tekbir getirerek ve sloganlar atarak yürüyüşe geçen grup, Fevzipaşa Caddesi üzerinden Saraçhane Parkı'na kadar yürüdü.

Yürüyüş sırasında "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Müslüman uyuma şehidine sahip çık", "vatan sana canım feda" şeklinde sloganlar atan gruba zaman zaman çevredeki vatandaşların da alkışlarla destek verdiği görüldü.

Samsun

Samsun'da da terör olaylarına tepki amacıyla yürüyüş düzenlendi.

Sosyal medya aracılığıyla bir araya gelerek, İlkadım ilçesi İstiklal Caddesi'nde, ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşlar, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Ne mutlu Türküm diye", "Vatan sana canım feda" sloganları eşliğinde Lise Caddesi'ne doğru yürüyüşe geçti.

Gruba katılan Samsunspor Taraftarlar Derneği üyeleri de zaman zaman marşlar söyleyerek, PKK'ya tepkilerini dile getirdi.

Kırıkkale

Kırıkkale’de Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan grup, şehitler için dualar okudu, sloganlar atıp, büyük bir Türk bayrağı açarak terör olaylarını kınadı. 

Burada grup adına açıklama yapan Bahadır Erdemir, şehitleri rahmetle andığını, ailelerine de sabırlar dilediğini belirterek, milletin birlik, beraberlik ve kardeşliğine kastedenlerin hüsrana uğrayacaklarını ifade etti.

Bursa

Bursa'nın İznik ilçesinde akşam saatlerinde Dörtyol mevkisinde toplanan STK'larla bazı siyasi partilerin temsilcileri ve vatandaşlar, son günlerde artan terör olaylarını düzenledikleri yürüyüşle kınadı.

Binlerce kişi ellerindeki Türk bayraklarıyla Kılıçaslan Caddesi'nden Atatürk Caddesi'ne kadar yürüdü. Burada şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunan grup, İstiklal Marşı'nı söyledi.

Mersin

Mersin'de sosyal medya üzerinden örgütlenen vatandaşlar, Cumhuriyet Alanı'nda bir araya geldi. Son günlerde yaşanan terör olaylarına tepki gösteren ve İstiklal Marşı okuyan vatandaşlar, daha sonra 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Alanda şehit isimlerini okuyan vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Ne mutlu Türküm diyene" sloganları attı.

İzmir

İzmir'de sosyal medya üzerinden örgütlenerek Konak Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, teröre tepki yürüyüşü düzenledi.

Konak Meydanı'ndaki Hasan Tahsin İlk Kurşun Anıtı önünde ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşlar, PKK aleyhine çeşitli sloganlar attı.

Şehitler için saygı duruşunda bulunan vatandaşlar, İstiklal Marşı okudu, son dönemde şehit olan asker ve polislerin ismini okuyarak "Burada" diye bağırdı.

Zonguldak

Zonguldak'ın Kilimli ilçesine bağlı Çatalağzı beldesinde toplanan yaklaşık 100 kişi, açtıkları Türk bayrağıyla yürüyerek son dönemde artan terör olaylarını protesto etti.

Nevşehir

Nevşehir'de sosyal medya üzerinden örgütlenen vatandaşlar, kent merkezinde Borsa kavşağında bir araya geldi. Buradan PKK aleyhine slogan atarak Kayseri Caddesi boyunca yürüyen grup, İstiklal Marşı okuyup, bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Aksaray

Aksaray’da Kent Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, Türk bayraklarıyla "Şehitler ölmez vatan bölünmez" ve "Ne mutlu Türküm diyene" şeklinde slogan attı.

Tokat

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde bir araya gelen çok sayıda vatandaş, Hükümet Konağı önünden İlçe Jandarma Komutanlığına kadar PKK aleyhinde sloganlar atarak yürüdü.

Aydın

Aydın'da, sosyal medya üzerinden yapılan duyurularla organize olan vatandaşlar ellerindeki Türk bayraklarıyla, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde PKK aleyhine çeşitli sloganlar atarak yürüyüş yaptı.

Kütahya

Kütahya'da, Cumhuriyet Caddesi'nde toplanan grup, "Kütahya, şehidine sahip çık", "Askere, polise uzanan eller kırılsın", "Şehitler ölmez vatan bölünmez" şeklinde sloganlar attı.

Bilecik

Bilecik'te ve Osmaneli ilçesinde, terör olaylarına tepki yürüyüşü düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı'nda, ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşlar, Tevfikbey Caddesi'nde herhangi bir slogan atmadan, uygun adım yürüyüşle, tekrar Cumhuriyet Meydanı'na geldi.

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de yer aldığı grup, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nı okudu.

Osmaneli ilçesinde de Tayyare Meydanı'nda toplanan grup, ellerinde Türk bayraklarıyla ilk olarak Necip Fazıl Kısakürek'in "Sakarya" şiirini okudu.

Duanın ardından grup, Türk bayraklarıyla, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Ne mutlu, Türküm diye", "Vatan sana canım feda" sloganları eşliğinde İstasyon Meydanı'na kadar yürüdü. Grup burada, saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra dağıldı.

Çanakkale

Çanakkale'de, terör olaylarına tepki amacıyla yürüyüş düzenlendi. Çanakkale 1915 Ruhu Gençlik Derneğince düzenlenen yürüyüşe katılanlar, Cumhuriyet Meydanı'nda buluştu.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından, İstiklal Marşı okundu.

Gruptakiler "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Ne mutlu Türküm diye", "Vatan sana canım feda" şeklinde slogan atarak kordonboyunda yürüdü.

Kaynak: AA

 

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?