PKK'nın 'tamam' mektubu İmralı'ya gitti

PKK, Öcalan'ın taleplerinin onaylandığını belirttiği mektubu İmralı adasına gönderildi. Gönderildiğine dair açıklama örgüt tarafından yapıldı

PKK'nın 'tamam' mektubu İmralı'ya gitti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

PKK, Öcalan'ın kendilerine gönderdiği mektuba cevap verdiğini açıkladı. Cevabi mektupta Öcalan'ın tüm kararlarının sorunsuz bir şekilde kabul edildiği belirtildi.

Örgüt tarafından kendisine yakın internet sitesine gönderilen açıklamada, "Hareketimizin yetkili karar organları olan kurumların toplantılarını gerçekleştirdik. Daha önceden de ifade ettiğimiz bazı kaygıları taşımakla birlikte, eğer işler ters dönerse bölgesel avantajları ve taktik performansın başarı kazanabileceğine olan inancımızı da korumakla birlikte, Önderliğimizin ortaya koymuş olduğu stratejik perspektifin daha doğru olduğunu, buna çok güçlü bir biçimde katılmanın kararlaşması ve iradeleşmesi oy birliğiyle gerçekleşmiştir" denildi. 

Murat Karayılan imzasıyla yapılan açıklamada, bir takım kaygı ve pürüzlerin de giderilmesi gerektiği belirtilerek, "Bu anlamda biz, geliştirdiğimiz tüm toplantılarda net bir biçimde Önderliğin ortaya koyduğu perspektifin doğru olduğuna ve katılacağımıza dair karar kılmış bulunuyoruz; ancak bir takım görüş ve önerilerimizi de cevabı mektubumuzda sunmuş bulunmaktayız" denildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2013, 13:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35