banner15

PKK'nın Yüksekova'daki 'silah tamirhanesi' bulundu

PKK'nın silah tamithanesi olarak kullandığı evde çok sayıda silah ve malzeme bulundu

PKK'nın Yüksekova'daki 'silah tamirhanesi' bulundu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hakkari Yüksekova'da PKK tarafından "silah tamirhanesi" olarak kullanıldığı belirlenen evde çok sayıda silah, mühimmat ve yedek parça ile tamir malzemeleri bulundu.

İlçede 13 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan "Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu" sürüyor.

Mezarlık, Cumhuriyet, Orman, Eski Kışla, Yeni, Yeşildere, Dize, Güngör ve Esentepe mahallelerinde PKK mensuplarınca kazılan çukurların kapatılması, oluşturulan barikatların kaldırılması ve el yapımı patlayıcıların etkisiz hale getirilmesi amacıyla yürütülen operasyonda güvenlik güçleri, arama tarama faaliyetlerine devam ediyor.

Esentepe Mahallesi'nde "silah tamir atölyesi" olarak kullanıldığı belirlenen evde arama yapan güvenlik güçleri, 8 kalaşnikof ile bu silaha ait 9 şarjör, 5 pompalı tüfek, tabanca, bu silahlara ait 2 bin 200 mermi, hücum yelekleri, kıyafet, gaz maskesi, sırt çantası, örgütsel doküman ve tıbbi malzemeler ele geçirdi.

Ayrıca, güvenlik güçleri evde örgüt mensuplarının arızalanan silahlarını onarmak için kullandığı yedek parçaların yanı sıra kollu matkap ve silah yapımında kullanılan bazı malzemeler buldu.

ÖLEN ÖRGÜT ÜYELERİNİN CESETLERİNİ GÖMÜP KAÇIYORLAR

Bu arada, operasyonlar sonucu sıkışan örgüt mensupları, etkisiz hale getirilen kişilerin sayısını az göstermek için ölen örgüt üyelerini gömerek kaçmaya çalışıyor.

Operasyonun yürütüldüğü mahallelerde daha önce etkisiz hale getirilen iki PKK’lının cesetlerini gömülü halde bulan güvenlik güçleri, Cumhuriyet Mahallesi'nde örgüt mensuplarınca ''karargah'' olarak kullanıldığı belirlenen evin bahçesinde dedektörlerle arama yaptı.

Bahçede bir alanın sonradan kazıldığını tespit eden güvenlik güçleri, tuzaklamalara karşı dikkatlice kazdıkları yerde, girdiği çatışma sonucu etkisiz hale getirildiği belirlenen örgüt üyesine ait ceset buldu.

Üzerinden el bombası ve örgütsel dokümanlar çıkan ceset, incelemenin ardından Yüksekova Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2016, 14:32
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48