banner15

PKK'ya ikinci hava harekatı

Türk savaş uçakları dün gece Kuzey Irak'taki PKK kamplarına yönelik ikinci harekatı başlattı. Bu kez hedefin PKK'nın ana karargahı olan Kandil kampı olduğu belirtildi.

PKK'ya ikinci hava harekatı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dün akşam saatlerinde Diyarbakır 2'inci Hava Kuvvet Komutanlığı 8'inci Ana Jet Üssün'den kalkan F-16 savaş uçaklarının yeniden PKK’nın başta Kandil başta olmak üzere Kuzey Irak’taki kamplarını bombaladığı belirtildi.

Yine Diyarbakır'daki 181. filodan havalanan yaklaşık 15 F-16 uçağı, saat 22.30'dan itibaren Kuzey Irak'taki PKK hedeflerini vurmaya başladı.

Bu kez operasyonun ağırlık merkezinin Kandil bölgesi olduğu, Zap’ta da bazı hedeflerin vurulduğu kaydedildi.

Operasyonu, yine gece görüş sistmenine sahip F-16'ların yaptığı, uçaklardan sivil yerleşimlere zarar gelmemesi için lazer güdümlü bombaların atıldığı kaydedildi.

Akşam saat 21.40 sıralarından Diyarbakır 8'inci Ana Jet Üssü'nden 2’şerli gruplar halinde kalkan savaş uçaklarının Irak hava sahasına girdiği ve PKK’nın Kuzey Irak’taki kamplarını bombaladığı belirtildi.

Yerel kaynaklar, Hakkari’nin Çukurca ve Şemdinli ilçeleri üzerinden Irak hava sahasına giren F-16 savaş uçaklarının özellikle örgütün Kandil, Hakurk, Metina, Hinere, Sidekan, Lolan, Zap ve Avaşin-Basyan kamplarını yeniden bombaladığını duyurdular.

Ancak, resmi kaynaklardan şu ana kadar hava operasyonu ile ilgili bir teyit bilginin gelmediği öğrenildi.

PKK ile aynı çizgide yayın yapan Roj TV’de söz konusu kampların yeniden bombalandığını duyurdu.

PKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarına önceki gün de bir harekat düzenlenmişti.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2011, 07:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
dadaş
dadaş - 8 yıl Önce

pkk bitirilmeli ne kadar pkk lı varsa soyu kurutulmalı bunlar ermeni çünkü kürde yazık deyil.bunların allahı yok.anançları yok ermeni tohumu bunlar.zamanın da türkiyeden sürdüyümüz ermeniler bunlar kürtleride kullanıyorlar.biz ermeniyiz diyemiyorlar biz kürdük diyip aramıza karışı yorlar... amo o günkü gibi bu günde alayınıııııı patlatacazzzzzz....

banner39

banner36

banner37

banner35