banner39

Prim borcu olanlara kredi müjdesi

Vergi ve prim borcu olanlar, SGK’ya olan borçlarını Ziraat Bankası’ndan alacakları krediyle ödeyebilecek.

Genel 07.03.2011, 14:10 07.03.2011, 14:10
Prim borcu olanlara kredi müjdesi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

SGK Başkanı, SGK'ya prim borcu olanların borçlarının yeniden yapılandırılması konusunda izlenecek yol haritasının ayrıntılarını açıkladı.

Vergi ve prim borcu olanlar, SGK’ya olan borçlarını Ziraat Bankası’ndan alacakları krediyle ödeyebilecek. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Emin Zararsız, SGK’ya prim borcu olanların borçlarının yeniden yapılandırılması konusunda izlenecek yol haritasının ayrıntılarını açıkladı.

Zararsız, vergi ve prim borcu olan vatandaşların yeni yapılandırmadan faydalanması için en geç 2 Mayıs’a kadar SGK İl Müdürlükleri’ne başvuruda bulunmalarını istedi.

Yeniden Yapılandırma Kanunu, vergi ve prim borcu olanlara farklı ödeme seçenekleri getiriyor. Bunlardan biri de borçlulara Ziraat Bankası’nın vereceği kredi.

SGK ile Ziraat Bankası arasında önümüzdeki günlerde yapılacak anlaşma kapsamında vergi ve prim borcu olanlara banka kredisi verilecek. Bu şekilde SGK’ya olan borcunu peşin ödeyecek olan vatandaş, bankaya taksitlerle borçlanacak.

SGK Başkanı Emin Zararsız, 50 lira borcu olan ancak faiziyle 100 liraya yaklaşan kişilerin de borçlarının silineceğini söyledi.

Devlet, bu uygulamayla 10 milyonluk alacağından vazgeçmiş olacak.

Vatandaşlar 2 Mayıs tarihine kadar SGK İl Müdürlükleri’ne başvurmaları halinde bu avantajlı kanundan yararlanabilecekler.

İlk taksidin ödeme tarihi ise 30 Haziran 2011 olarak belirlendi.

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?