Profesörü dolandıran sanıklar tutuklandı

İstanbul'da Ceza hukukçusu Prof. Dr. Yurtcan'ın telefonla dolandırılmasına ilişkin 4 kişi tutuklandı.

Profesörü dolandıran sanıklar tutuklandı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul Sarıyer'de ünlü ceza hukuku profesörü Erdener Yurtcan'ın 4.5 milyon TL'sini kaptırdığı telefon dolandırıcılmasına ilişkin 4 kişi tutuklandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne çıkarılan şüpheliler Özkan K, Umut E, Soner Ş. ve İmam Fettah A, cumhuriyet savcısına ifade verdi. 

Savcılık sorgularının ardından tutuklama talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen 4 şüphelinin tutuklanmasına karar verildi.  

Öte yandan, Yurtcan'ın transfer ettiği paraları Şanlıurfa'daki bir banka şubesinden çektiği tespit edilen Ramazan U, Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince bu ilde gözaltına alındı. Bu kişinin, olaya ilişkin arananlar arasında bulunan CHP'nin Şanlıurfa 10. sıra milletvekili adayı Mahmut Han Şahin'le irtibatlı olduğu öne sürüldü. 

Ramazan U'nun yarın İstanbul'a getirileceği öğrenildi. 

Ceza hukukçusu Prof. Dr. Erdener Yurtcan, telefonda kendilerini polis olarak tanıtıp "Hesabınızı terör örgütü ele geçirmeye çalışıyor, paranızı bize verin, biz de parayı Merkez Bankası'na yatırıp bir süre sonra size geri vereceğiz" diyen kişi ya da kişilerce 4 milyon 500 bin lira dolandırılmıştı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2015, 19:30
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35