banner39

banner35

Protestolarda provokasyon şüphesi

Asker ceazesinde Bakan Müezzinoğlu'nu protesto eden kişinni DHKP-C mensubu olduğu öne sürülüyor...

Genel 22.08.2015, 10:15 22.08.2015, 11:08
Protestolarda provokasyon şüphesi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Asker cenazelerinde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nu protesto eden kişinin DHKP-C üyesi olduğu öne sürülüyor.

Dün bazı medya organlarında "Bakan Müezzinoğlu protesto edildi" başlıklı haberler yapılmıştı. Sıradan vatandaş gibi gösterilen Mehmet Şenol isimli kişinin DHKP-C'li olduğu ve örgütün eylemlerine katıldığı iddia ediliyor.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu dün Siirt'te katledilen Jandarma Er Bahadır Aydın'ın Bursa'daki cenaze törenine katıldı. Tören sırasında Mehmet Şenol isimli bir şahıs Bakan Müezzinoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ederek protesto girişiminde bulundu.

Sabah Gazetesi'nin iddiasına göre Mehmet Şenol isimli şahıs DHKP-C mensubu. Twitter hesabından DHKP-C'yi destekleyen paylaşımlarda bulunan Mehmet Şenol'un silahlı örgütlere ve mensuplarına övgüler yağdıran mesajlar gönderdiği öğrenildi.

SİLVANLI DA PKK MENSUBU ÇIKMIŞTI

Bir haber ajansının Silvanlı bir vatandaş olarak konuşturduğu ismin de PKK mensubu olduğu ortaya çıkmıştı. Devletin sivil halka saldırdığını anlatan masum bir vatandaş olarak tanıtılan şahsın örgüt üyesi olduğu, sosyal medyadan örgüt kıyafeti ile resimler paylaştığının ortaya çıkması üzerine sosyal medyadan ajansa büyük tepki yağmıştı.

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?