banner15

'Puanım silindi' diyen aday sınava girmemiş

473 dil puanı ile bir üniversiteye yerleştirilmediği, dil puanının silindiği iddia edilen adayın, yabancı dil sınavına girme talebinde bile bulunmadığı ortaya çıktı

'Puanım silindi' diyen aday sınava girmemiş

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 473 dil puanı ile bir üniversiteye yerleştirilmediği, dil puanının silindiği iddia edilen adayın, yabancı dil sınavına girme talebinde bile bulunmadığı belirtildi.

ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamada "Bugün ulusal bir gazetede çıkan haberde, bir adayın 473 olan dil puanı ile tercihlerini yazdığı, ancak hiçbir tercihine yerleşemediği, ilgilinin Aday İşlemleri Sistemi sayfasına girdiğinde de dil puanının silinmiş olduğu iddia edilmektedir" denildi.

Başkanlık tarafından yapılan incelemelerde önemli bir hususun tespit edildiği belirtilen açıklamada, söz konusu adayın yabancı dil sınavına girme talebinde bile bulunmadığı bildirildi. "Dolayısı ile adayın girmediği bir sınavın puanının olması mümkün değildir, olmayan bir puanının da silinmesi mümkün değildir." ifadelerine yer verildi.

Adaya ilişkin sınav başvuru ve sonuç bilgilerine de yer verilen açıklamaya şöyle devam edildi: "Bu belgelerde, adayın LYS1 Matematik testinde sadece 9 soruyu işaretlediği görülecektir. Buradan da anlaşılacağı gibi adayın kamuoyuna sunduğu belge Merkezimiz Aday İşlemleri Sistemi'nden alınmış orijinal sonuç belgesi değildir."

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2011, 18:11
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35