banner39

Putin'den Trump'a cevap geldi

ABD Başkanı Trump'ın sosyal medyadan "Rusya hazır ol, füzeler gelecek" açıklamasının ardından, Rusya Devlet Başkanı Putin yaptığı açıklamada, "Dünyadaki durum endişe verici. Sağduyunun hakim olmasını umuyoruz" ifadesini kullandı.

Gündem 11.04.2018, 18:02 11.04.2018, 18:12
Putin'den Trump'a cevap geldi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Başkanı Donald Trump'ın "Rusya hazır ol, füzeler gelecek" açıklamasının ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ilk kez konuştu. 

"Dünyadaki durum endişe verici. Sağduyunun hakim olmasını umuyoruz" diyen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dünyanın durumu endişe verici. Sağduyunun galip gelmesini umuyoruz. Rusya, yabancı ortaklarıyla yapıcı ilişkiler geliştirecek. Rusya uluslararası hukuktan doğan tüm yükümlülüklerine saygı duyuyor." 

ABD Başkanı Trump, Rusya'ya Suriye'ye askeri müdahale konusunda meydan okuyan bir mesaj paylaşarak , "Rusya, Suriye'ye atılacak her füzeyi vuracağını söylemiş. O zaman hazır ol Rusya çünkü füzeler geliyor, hem de iyi, yeni ve akıllısından..." ifadelerine yer vermişti. 

Trump, daha sonra kişisel Twitter hesabından paylaştığı mesajda bu kez, "Rusya ile ilişkilerimiz Soğuk Savaş dönemi de dahil hiç olmadığı kadar kötü. Buna hiç gerek yok. Rusya'nın ekonomik olarak desteğe ihtiyacı var ki biz de bunu kolaylıkla sağlayabiliriz. Birlikte çalışmalıyız. Silah yarışını bırakalım." ifadelerini kullanarak üslubunu yumuşattı.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?