Putin'e Kafkas protestosu

Rusya Devlet Başkanı Putin'in bugün yapacağı Türkiye ziyareti öncesi İstanbul'da Kafkas halkları tarafından protesto eylemi yapıldı

Genel 03.12.2012, 11:48 03.12.2012, 14:06
Putin'e Kafkas protestosu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rusya Devlet Başkanı Putin'in bugün başlayacak olan Türkiye ziyareti öncesi İstanbul'da protesto gösterileri düzenlendi. Türkiye'de yaşayan Kafkas kökenli vatandaşlar Putin'i protesto etti. İstanbul'da Taksim Meydanı'nda toplanan bir grup eylemci, ellerindeki pankart ve dövizlerle İstiklal Caddesi'nde protesto yürüyüşü düzenledi. Geniş güvenlik önlemleri altında Rusya'nın İstanbul Başkonsolosluğu önüne kadar gelen grup, burada slogan atmaya devam etti.

"Putino" yazılı dövizler taşıyan grup, Putin'i "çete lideri" diye eleştirdi ve Rusya'da işlenen faili meçhul cinayetlerde ölenleri hatırlattı. Eylemciler adına hazırlanan basın açıklamasını okuyan Burak Kurt, "100 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefi nedeniyle üst düzeyde tanımlanan ikili ilişkiler her iki ülkede de ulusal bir hassasiyetle işleniyor. Her iki ülke hükümetlerinin açıklamaları ve medyadan anladığımız o ki bölgesel dış politika farklarından oluşan ince gerginlikler ilişkilerin seyrini etkilemeyecek. Türkiye kamuoyu Erdoğan ve Putin'in liderliklerinin ve kişiliklerinin karşılaştırıldığı dostluklarının magazinleştirildiği karşılıklı kazançların anlatıldığı bir gündemde takip edecek bu ziyareti" dedi.

 

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?