banner15

Q klavyeden F klavyeye geçene 50 TL

Ak Parti'de 60 saatlik yazım kursu sonunda Q klavyeden F klavyeye geçen personele aylık 50 TL ek ödeme yapılıyor

Q klavyeden F klavyeye geçene 50 TL

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Eğitimde Fatih Projesi'ni 4 yıl içinde bitirmeyi planlayan hükümet, öğrencilere dağıtılacak tablet bilgisayarlarının F klavye olmasını tercih etti.

Habertürk'ün haberine göre, 15 milyon öğrenciye dağıtılacak tablet bilgisayarlarda F klavyenin kullanılmasının amacı ise Türkçe'ye uyumlu hızlı bir yazım dizilimine sahip olması.

Q KLAVYE Mİ F KLAVYE Mİ

Öte yandan Ak Parti de F klavyeyi özendirmek için parti teşkilatı içerisinde yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. Ak Parti Genele Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, 'Q klavye Türkçe'ye ters. F kalvyede Türkçe'de kullandığınız kelimeler hemen parmaklarınızın altında.' dedi.

F KLAVYEYE GEÇENE 50 TL EK ÖDEME

Parti Genel merkezinde de gönüllülük esasına dayalı olarak F klavye yazım kursu açıldı. 60 saatlik yazım kursu sonunda Q klavyeden F klavyeye geçen personele aylık 50 TL ek ödeme60 saatlik yazım kursu sonunda Q klavyeden F klavyeye geçen personele aylık 50 TL ek ödeme yapılıyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2011, 09:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 8 yıl Önce

F klavye bulamadığımdan mecburen 35 yaşında Q öğrendim. Hiçbir işyerinde F klavye bulunmuyor. Israr ediyorsun, 1-2 ayda ancak bulunuyor. Girdiğin her yeni işte madara oluyorsun. Mecburen q kullanmaya başladım. F klavyeyi yaygınlaştırmak için teknoloji mağazalarından başlamak lazım işe.

banner39

banner36

banner37

banner35