Rabia ismi, Çankırı'da parka veriliyor

Mısır'da darbe karşıtı direnişin sembolü haline gelen "Rabia" adı, Çankırı'da ybir parka verilecek.

Rabia ismi, Çankırı'da parka veriliyor

Mısır'da darbe karşıtı direnişin sembolü haline gelen "Rabia" adı, Çankırı'da yeni yapılan bir parka verilmasi kararlaştırıldı.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, AK Parti Merkez İlçe Danışma Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Mısır'daki demokrasi gösterilerinin simgesi konumundaki "Rabia" isminin, Fatih Mahallesi'ndeki Tatlı Çay kenarında yeni yapılan parka verileceğini söyledi.

Mısır'da öldürülen darbe karşıtlarına bir dua niyetine bu parka "Rabia" adını vermek istediklerini ifade eden Dinç, parkın isminin "Rabia" olarak verilmesi için salonda bulunan partililerden destek istedi. Partililer de ayağa kalkıp "Rabia işareti" yaparak, parka "Rabia" isminin verilmesini destekledi.

Dinç, parkın açılışını büyük bir katılımla yapacaklarını belirterek, "Çankırı olarak Mısır'da yaşanan zulmü kınamak için Rabia simgeli bir levhayla yakın zamanda o parkın açılışını yapalım. Rabia ismini Çankırı'da yaşatalım" dedi.

Toplantıya, AK Parti Çankırı Milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz, AK Parti İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, Merkez İlçe Başkanı Musa Çağlar ve çok sayıda partili katıldı.

Kaynak: AA

 Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2013, 21:08
banner53
YORUM EKLE

banner39