Ramazan'da pide fiyatı değişmedi...

Fırıncılar Odası yaptığı açıklamada Ramazan pidesi fiyatlarının geçen yılki fiyatlarla aynı olacağını belirtti

Ramazan'da pide fiyatı değişmedi...

Ramazanda pide fiyatları değişmedi. Ankara'da 300 gram pide fiyatı 1 TL olacak. Fırıncılar Odası yaptığı açıklamada Ramazan pidesi fiyatlarının geçen yılki fiyatlarla aynı olacağını belirtti.

Ankara ve İzmir'de 300 gram pide fiyatı 1 TL olacak, İstanbul'da 400 gram pide azami yüzde 10 zamlı olacak. İstanbul'da geçtiğimiz yıl 400 gram pidenin fiyatı 1,5 TL idi. Zamla 1,65 TL olması bekleniyor.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, federasyon merkezinde düzenlediği basın toplantısında, ramazan ayının yaklaşmasıyla pide fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye'de uygulanan pide fiyatlarının 2010-2011 yılında değişmediğini hatırlatan Balcı, 2012 yılında pide fiyatlarının, 2010-2011 yılının pide fiyatlarıyla hemen hemen yakın olmasıyla birlikte bazı illerde işçi fiyatlarının artması, işçi ücretlerinin farklılık göstermesi ve girdilere gelen farklardan dolayı ufak da olsa bir değişikliğin söz konusu olacağını ifade etti.

Bu kapsamda Ankara ilinde geçen sene 300 gramı 1 liradan satılan pidenin, yine 300 gramı 1 liradan satılacağını bildiren Balcı, İstanbul'da ise pide fiyatlarının ufak bir farklılık göstereceğini kaydetti.

Balcı, bunun gibi bazı illerde işçilik giderlerinden dolayı geçen seneye oranla pide fiyatlarının azami yüzde 10 civarında farklılık göstereceğine işaret etti.

İSTANBUL'DA PİDE FİYATLARI HENÜZ BELİRLENMEDİ

İstanbul'da pide fiyatların ne kadar olacağının sorulması üzerine Balcı, İstanbul'da geçen yıl 400 gram pidenin 1,5 liradan satıldığını hatırlattı.

Bu yıl bir fiyat değişikliğiyle yüzde 10'u geçmemek kaydıyla bir tarife almanın söz konusu olabileceğini belirten Balcı, şunları kaydetti:

“Zannediyorum bu tarifeyi önümüzdeki hafta almış olacak İstanbul. Şu anda çıkan bir tarifesi yok, belli değil. Odalarımız kendi maliyet hesaplarını yapıp, ilgili esnaf odaları birliğinden tarifelerini almaktadır. Bizim odalarımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde bugün gelinen noktada birçok vilayetimizde ciddi anlamda değişiklik olmayacak ama işçilik giderlerinden dolayı bazı vilayetlerimizde 2010 yılına kıyasla azami yüzde 10 değişiklik olacak.

ANKARA VE İZMİR'DE 1 LİRA

Ankara'da bir değişiklik söz konusu değil, Ankara'da 300 gram pide 1 liradan satılamaya devam edecek. İzmir'de de değişiklik söz konusu değil. İzmir'de de 300 gram pide 1 liradan satılmaya devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2012, 12:58
banner53
YORUM EKLE

banner39