banner39

Ramazan'ın son teravihi kılındı

Türkiye'de Ramazanın son teravih namazı kılındı. Teravih namazına vatandaşların ilgisi ilk günkü yoğunluğunu aratmadı.

Genel 07.08.2013, 00:22 07.08.2013, 00:22
Ramazan'ın son teravihi kılındı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul'da ramazanın son teravih namazı kılındı. Teravih namazına vatandaşların ilgisi ilk günkü yoğunluğunu aratmadı. Ramazan ayının son günlerini yaşanırken Türkiye’de teravih namazı bu yıl son kez kılındı.

Müslümanlar yılın son teravih namazını İstanbul’da başta tarihi camiiler olmak üzere tüm camileri tıklım tıklım doldurdu.

Eyüp Sultan, Fatih ve Sultanahmet camileri başta olmak üzere kentteki camileri dolduran vatandaşlar, ramazanın son teravih namazı için saf tuttu.  

Son teravihi Sultanahmet Camisi'nde eda etmek isteyen vatandaşlar da namazlarını kılıp dua ederek, okunan Kur'an-ı Kerim'i dinledi.  

Son teravihi tarihi Eyüp Sultan Camii’nde kılmak için gelen vatandaşlar camiye doldurdu. Vatandaşlar bol bol dua etti. Camii’nin içerisinde erkekler, dışında ise kadınlar namaz için saf tuttu.

Namaza gelen vatandaşlar, manevi atmosfer içerisinde namazlarını eda ederken bir dahaki Ramazan ayında teravih namazına kavuşabilmek için dua ettiklerini ifade ettiler.

Bu gece Ramazan ayının son teravihi için Müslümanlar son kez sahura kalkacak.

DENİZLİ'DE SON TERAVİH

Denizli'de, Delikliçınar Meydanında bulunan Yeni Cami'de kılınan son teravih namazı kılındı. Vatandaşlar, yatsı namazıyla birlikte ramazan ayının son teravih namazını kılmak için camilerde saf tuttu.

BURSA'DA SON TERAVİH NAMAZI

Bursa'da Ramazan ayının son teravih namazı kılındı. Vatandaşlar, yatsı namazıyla birlikte ramazan ayının son teravih namazını kılmak için camilerde saf tuttu.

ARDAHAN

Ardahan’da Ramazan ayının son teravih namazı kılındı. Vatandaşlar, yatsı namazıyla birlikte ramazan ayının son teravih namazını kılmak için camilerde saf tuttu.

İZMİR

İzmir’in Alsancak Hocazade Cami'nde Ramazan ayının son teravih namazı kılındı. Vatandaşlar, yatsı namazıyla birlikte ramazan ayının son teravih namazını kılmak için camilerde saf tuttu.

 

 

 

 

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?