banner15

Roj TV Karayılan'ın eski görüntüsünü servis etti

Karayılan’ın yakalandığı iddiasını yalanlayan Roj TV, akşam haberlerinde ise Karayılan'ın günler öncesinden çekilen görüntülerini yayınlandı.

Roj TV Karayılan'ın eski görüntüsünü servis etti

PKK’nın liderlerinden Murat Karayılan’ın yakalandığı iddiasını yalanlayan ve akşam görüntülerini yayınlayacağını belirten Roj TV, Karayılan'ın günler öncesinden çekilen görüntülerini yayınlandı. Ancak görüntüler eski olduğu için Karayılan, yakalandığı iddiasıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadığı gibi o konuya da değinmedi.

Roj TV bu röportajın ardından Karayılan’ın üç gün önce yayınladığı PKK'nın ilk silahlı eyleminin yıldönümü olan 15 Ağustos mesajını yayınladı. Danimarka’dan yayın yapan örgütün yayın organı, yayınladığı mesajın yanına Karayılan’ın fotoğrafını koyarak yakalanmadığını belirtmeye çalıştı.

Roj TV’nin akşam haberlerinde de Murat Karayılan’la terör örgütünün barındığı alanlarda görüşmeler yapan gazetecilerden biriyle canlı telefon bağlantısı yapıldı. Gazeteci, Murat Karayılan’la görüştüğü sırada Türk basınında yakalandığı şeklinde haberlerin çıktığını belirterek, Karayılan’ın buna güldüğünü aktardı. Gazeteci, Karayilan’ın yakalandığı haberleriyle ilgili demeç vermediğini belirterek, bu konda KCK yetkilileriyle irtibata geçtiğini ancak şuana kadar kendisine KCK yönetiminden herhangi bir bilgi verilmediğini de dile getirdi.

Kaynak: CİHAN

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2011, 21:25
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35