Rus pilotu öldürdüğünü iddia eden kişi İstanbul'da

Türkmendağı'nda öldürülen MHP'li yöneticinin cenaze törenine Türkiye'nin düşürdüğü Rus uçağının pilotunu öldürdüğünü açıklayan Alparslan Çelik de katıldı

Rus pilotu öldürdüğünü iddia eden kişi İstanbul'da

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'de, Türkmen Dağı bölgesini savunmak için gönüllü olarak gittiği bölgede öldürülen MHP Fatih İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Küçük son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine Türk savaş uçaklarının 24 Kasım’da düşürdüğü Rus SU-24 savaş uçağından atlayan pilot Oleg Peşkov’u öldürdüğünü açıklayan Alparslan Çelik de katıldı.

İbrahim Küçük için Fatih Camii'nde ikindi vakti cenaze namazı kılındı. Cenaze namazını, kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü kıldırdı.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan ile MHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan eski Milletvekili Meral Akşener, MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş ve çok sayıda partili cenazedeydi.

Törene ayrıca Türk savaş uçaklarının 24 Kasım’da düşürdüğü Rus SU-24 savaş uçağından atlayan pilot Oleg Peşkov’u öldürdüğünü açıklayan Alparslan Çelik de katıldı.

Cenaze namazının ardından, İbrahim Küçük'ün tabutu cenaze aracına konuldu. Kalabalık da cenazenin peşinden sloganlarla Edirnekapı'ya kadar yürüdü. Küçük'ün cenazesi, Edirnekapı Mezarlığı'nda, Esenyurt'ta seçim çalışmaları sırasında çıkan olayda öldürülen MHP'li Cengiz Akyıldız'ın yanında defnedildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2016, 09:42
banner53
YORUM EKLE

banner39