banner15

S. Eraslan: 10 günde 100 yıl yaşlandım

Hakkari'deki temaslarının ardından konuşan Akil Adamlar heyetinin kadın üyesi Eraslan, yaptığı ziyaretlerdeki atmosferden dolayı 10 günde 100 yıl yaşlanmış gibi hissettiğini söyledi

S. Eraslan: 10 günde 100 yıl yaşlandım

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Çözüme katkı sunmak için kurulan Akil İnsanlar Heyeti, bölgelerindeki illeri karış karış dolaşarak halkın nabzını tutuyor.

Heyet üyeleri, terörün mağduru olmuş ailelerin söyledikleri karşısında zaman zaman gözyaşlarına hakim olamıyor. Bu isimlerden bir tanesi de Doğu Anadolu Bölgesi Heyeti'nden Sibel Eraslan. Hakkari'deki temaslarının ardından izlenimlerini paylaşan Eraslan, yaptığı ziyaretlerdeki atmosferden dolayı 10 günde 100 yıl yaşlanmış gibi hissettiğini söyledi. Gözyaşlarına hakim olamayan Eraslan, "Çok kederli anneler, aynı zamanda 'kan dursun, barış olsun' diyor. Biz şehit annelerine gittiğimizde de oğlu dağda olan annelere gittiğimiz zaman da aynı talepleri duyuyoruz. Gözyaşının durmasını istiyorlar. İnsanların hepsi ümit içinde." diye konuştu. Bölgeye has bazı gerçeklerin olduğunu belirten Sibel Eraslan, "Biz İstanbul'da, onların baktığı yerden bakamıyoruz. Biraz bu duvarları aşmamız gerekiyor." dedi.

AKİL ADAMLAR LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir köyde de halaylarla karşılandıklarını ve bunun çok çarpıcı olduğunu kaydeden Eraslan, insanların heyettekilerin gözlerine umutla baktığını dile getirdi. "Raporlar, mektuplar yazmışlar ve sabah erken saatlerden itibaren yanınıza gelerek 'benim derdim var' diyorlar. Bu çok önemli bir şey. Hepimize de bir mesuliyet yüklüyor. İnşallah sesleri işitiriz. Birbirimizin sesine kalbimizi açarız." ifadelerini kullandı. Eraslan, şimdiye kadar şehit olan Mehmetçiklerin aileleri ile görüşen bir yazar olduğunu hatırlatarak, "Bu ziyaret sayesinde ilk kez evladı dağda olan bir anneyi görme imkanım oldu. Neticede annelerin kalbi bir. Hiç kimse evladının hayatının kararmasını istemiyor, aydınlık bir gelecek istiyor." dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2013, 11:50
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35