banner39

Sadakataşı'ndan Suriye'ye kış yardımı

Suriye yönetiminin ülkenin çeşitli bölgelerinde yaptığı operasyonlar sebebiyle mağdur olan halka Sadakataşı Derneği kışlık yardımlar ulaştırıyor

Genel 13.11.2012, 13:26 13.11.2012, 13:55
Sadakataşı'ndan Suriye'ye kış yardımı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sadakataşı Derneği, kış mevsimi öncesi Suriye'ye 5 bin kışlık battaniye, 5 bin takım çocuk eşofman takımı, çocuklar için atkı ve bere takımları, çeşitli tekstil malzemeleri, gıda ve temizlik malzemelerinden oluşan acil yardım malzemesi gönderiyor.

Sadakataşı Derneği genel merkezinde gerçekleştirilen basın toplantısında dernek başkanı Kemal Özdal Suriye Kış Yardımları hakkında açıklamalarda bulundu.

Özdal; "Sadakataşı derneği olarak yaklaşan kış aylarından önce Suriye'de yaptığımız tespitler neticesinde ihtiyaçları belirledik ve Kurban bayramı öncesinde hazırlıklarımıza başladık. Buna göre kurban bayramı öncesinde ilan ettiğimiz gibi Suriye için Kışlık Yardım Seferberliğimizi özel olarak başlatıyoruz" dedi.

"Kış yardım seferberliğimiz kapsamında ilk etapta 5 bin kışlık battaniye, 5 bin takım çocuk eşofman takımı, çocuklar için atkı ve bere takımları, çeşitli tekstil malzemeleri, gıda ve temizlik malzemelerinden oluşan acil yardımlar, hazırlıkları tamamlandıktan hemen sonra Suriye'ye yola çıkacak. Kış ayları için bölgede acil olarak Battaniye, Kışlık kazak, Kaban, Mont, Atkı, Bere, Çocuk Maması, Bebek Bisküvisi, Süt ve Gıda malzemelerine çok acil ihtiyaç var." diyen Özdal, Türkiye halkını savaş ve katliamlar nedeniyle çok zor günler geçiren Suriye halkıyla dayanışmaya çağırdı.

Kış mevsiminin yaklaşması ile birlikte Suriye halkına yönelik yardım faaliyetlerine hız veren Sadakataşı Derneği, İstanbul'dan yola çıkan kışlık ayakkabıları Suriye'nin içlerinde Suriyeli çocuklara bayramlık ayakkabı olarak teslim etmişti. Geçtiğimiz haftalarda Suriye'de toplam 6 bin çift kışlık bot ve ayakkabı, bebek bisküvisi, bebek maması ve süt, çok sayıda kışlık tekstil malzemesi ile gıda malzemelerinin dağıtımını gerçekleştiren dernek Suriye krizinin en başından itibaren bölgede ve kamplarda yoğun çalışmalar sürdürüyor.

Kış yardımları kapsamında, ilk etapta 5 bin adet kışlık battaniye, 5 bin adet kız ve erkek çocuk eşofman takımı, çok sayıda çocuk atkı ve bere takımlarından oluşan kışlık yardımlarını bölgeye gönderecek olan dernek, kendilerine ulaştırılacak ayni ve nakdi yardımlardan oluşan bağışları kış yardımları kapsamında Suriye'ye ulaştırmaya devam edecek.

Dernek, Suriye'de yaşanan krizin başından itibaren, gerek bizzat Suriye'nin içerisinde, gerekse Lübnan, Ürdün ve Türkiye'de bulunan mülteci kamplarında ve köylerde kalan sığınmacılara aralıksız yardım dağıtımları gerçekleştirmeye devam ediyor. Derneğe şirketler tarafından yapılan yardımlar gıda bankacılığı kapsamında vergiden düşülerek değerlendirilebiliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?