banner39

Şahinoğlu İzmir'e getirildi

Afganistan'ın Nangerhar vilayetinde 3 Türk'ün hayatını kaybettiği intihar saldırısında yaralanan Ahmet Şahinoğlu, Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçak ile İzmir'e getirildi.

Genel 06.06.2014, 22:09 06.06.2014, 22:09
Şahinoğlu İzmir'e getirildi

Afganistan'ın Nangerhar vilayetinde 3 Türk'ün hayatını kaybettiği intihar saldırısında yaralanan Ahmet Şahinoğlu, Sağlık Bakanlığı'na ait ambulans uçak ile İzmir'e getirildi.

Adnan Menderes Havalimanı'ndan alınan Şahinoğlu, buradan tedavi göreceği Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. Saldırıda kafasından yaralanan ve beyin ameliyatı geçiren 48 yaşındaki Şahinoğlu'nun sedyeyle hastaneye girişi sırasında, bazı yakınları gözyaşlarını tutamadı.

Kardeşi Nevzat Şahinoğlu, gazetecilere açıklamasında, Afganistan'da mekanik ekip başı olarak çalışan ağabeyinin sağlık durumunun iyi olduğunu, 4 gün içinde taburcu olmasının beklendiğini söyledi.

Ayvalık'ta yaşayan ağabeyinin, evli ve iki çocuk babası olduğunu belirten Şahinoğlu, "Afganistan'a çalışmaya gittiği için korku vardı ama ekmek parası getirmek için çalışmaya gitti. 8 yıldır yurt dışına çalışmaya gidiyor. Afganistan'da da 8 aydır çalışıyor. 4 ay önce izne gelmişti. Yine gelecekti" diye konuştu.

Şahinoğlu, kendisinin de Afganistan'da bir süre çalıştığını anlatarak, ağabeyini gitmemesi konusunda uyardığını söyledi.

Nevzat Şahinoğlu ayrıca ağabeyinin 2011 yılındaki iç karışıklık sırasında da Libya'dan Türkiye'ye deniz yoluyla getirilenler arasında bulunduğunu kaydetti.

Kaynak: AA

 

 

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?