banner15

Şam'da 'öldü sanılıp defnedilenler' de olabilir

Suriye'deki kimyasal saldırılardan sonra bazı çocukların saatler sonra kendilerine geldikleri belirtiliyor. İddiaya göre, öldü sanılarak defnedilenler olabilir

Şam'da 'öldü sanılıp defnedilenler' de olabilir

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'nin başkenti Şam'ın Doğu Gota bölgesindeki kimyasal saldırılardan çarpıcı detaylar ortaya çıkmaya başladı. Ölü sayısı 2 bin 500'ü geçtiği belirtilen kimyasal saldırıda, öldü sanılarak defnedilenlerin de olabileceği belirtiliyor. Çünkü, bazı çocuklar saatler sonra kendine geliyor. Bölgede hâlâ girilemeyen birçok yüksek katlı apartman var ve buralar ceset dolu.

Yüzlerce kişinin kimyasal silahlarla öldürüldüğü Şam'ın Gota bölgesinden gelen haberler endişe veriyor. Yerel kaynaklar saldırının önceki gece 02.00 sularında başladığını ve sabah 05.30'a kadar sürdüğünü aktardı. Uçakların Cobar, Zemelka, İrbin, Keferbatma, Hareste, Takba, Doreya, Mazimiye, Cisrin, Duma, Ayınterme'de 13 bölgeye kimyasal bomba bıraktığını belirten kaynaklar ölü sayısının yansıtılandan daha fazla olabileceğini aktarıyor. Zira, bomba atılan bölgelerde yaklaşık 1.5 milyonluk nüfus yaşıyordu ve binalar çok katlı. Bazı evlerde gazdan dolayı toplu ölümlerin yaşandığını, bu sebeple haber alınamadığını belirten bölge halkı "Evleri tek tek kontrol ediyoruz. 2 bin 311 olan ölü sayısı 4 bine ulaşabilir" diyor.

Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre; Bu arada saldırı sonrası ölenler toplu mezarlara defnediliyor. Gazdan etkilenen ve herhangi bir tepki vermediği için öldüğü düşünülerek defnedilen bazı yaralılar tekrar hayata döndü. Doktorlar ölüm belirtileri gösterenlerin definleri için en az 12 saat beklenmesini tavsiye ediyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2013, 12:50
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35