banner15

Samsun'da KCK operasyonunda beş gözaltı

Samsun'da dört aydır süren takip sonucu yapılan operasyonda beş kişi gözaltına alındı

Samsun'da KCK operasyonunda beş gözaltı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Samsun'da PKK/KCK'nın 'Demokratik Gençlik Konfederasyonu' (Dem-Genç) yapılanmasının Samsun üyeleri olduğu iddia edilen beş kişi polisin operasyonu sonucu gözaltına alındı.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri 4 aylık takip sonucu PKK/KCK'nın Dem-Genç yapılanmasının Samsun üyeleri olduğu iddia edilen Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin çeşitli fakültelerinde eğitim gören 2’si kız 5 kişiyi gözaltına aldı.

TEM ekipleri 21 yaşındaki C.Y.'nin Samsun’dan PKK’ya katılmak için ayrılacağı iddiası üzerine şahsı Ankara karayolu üzerinde bindiği otobüsü durdurarak gözaltına aldı. Ekipler daha sonra Atakum İlçesi'nde bulunan 2 ev ile Demokratik Öğrenci Dernekleri Samsun Şubesi’ne de operasyon düzenledi. Operasyonda 22 yaşındaki R.Ö., 23 yaşındaki A.İ.D., 20 yaşındaki A.A. ve 19 yaşındaki B.K., isimli öğrenciler gözaltına alınırken yapılan aramalarda örgüte ait çok sayıda doküman ele geçirildi.

Gözaltındaki şüpheliler hakkında 'Terör örgütüne üye olmak, terör örgütü propagandası yapmak ve terör örgütüne üye kazandırmak suçlarından' işlem yapılırken soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2016, 15:36
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48