banner39

Sanal tefecilerden 'başörtülü' tuzak

İnternet ortamında kullanıcıları çeşitli yöntemlerle ağlarına düşüren tefeciler ve sözde yatırım şirketleri yalanlarına başörtüyü de alet ediyor

Genel 01.08.2012, 18:10 01.08.2012, 18:14
Sanal tefecilerden 'başörtülü' tuzak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İnternet ortamında kısa yoldan kazanç peşinden koşan kullanıcıları ağlarına düşürmek için pusuya yatan dolandırıcılar sınır tanımıyor. Google gibi arama motorları aracılığıyla reklam veren bu tür dolandırıcıların son hedefi mütedeyyin kesim. Dini hassasiyetleri olan kullanıcıları ağlarına düşürmeye çalışan bu dolandırıcı şirketler reklamlarında başörtülü kadın resimlerini kullanıyorlar.

Bunlardan biri de aşağıdaki resimde görülen firma. Kıbrıs Rum kesiminden faaliyetlerini sürdürdüğü belirtilen şirket sanal reklamlarında başörtülü bir kadını kullanarak Müslümanları ağlarına düşürmeye çalışıyor.

Firmayla ilgili internette yapılan bir araştırma sonucu, firmanın aslında bir dolandırıcı şirketi olduğu, internette "kısa yoldan zengin olma" hevesleri peşinden koşanları ağına düşürerek paralarına el koyduğu ortaya çıktı.

Firmanın şu ana kadar yüzlerce kişinin parasına farklı taktiklerle el koyuduğu ve bir daha da vermediği çeşitli forum sitelerinde açıkça yazılıyor.  

GÜNEY KIBRIS KAYNAKLI DOLANDIRICI ŞİRKET

Firmayla ilgili olarak forum sitelerinde yazan bilgiler ise şöyle: "Merkezi Güney Kıbrıs Rum kesiminin Larnaca(larnaka) şehrinde bulunan Anyoption , sözde kar vaadleriyle Türk yatırımcılarını hedef alan bir firmadır. E-Kazanç ekibi olarak hiçbir şirkete itham etmek istememekle birlikte kullanıcı yorumlarına dayanarak şunu söyleyebiliriz ki şirketin pembe ve yanıltıcı reklamlar kullanarak yatırıma ikna edip,  yatırımcı kar sağladığında türlü sebepler ve bahanelerle yatırımcıların paralarını vermeyen dolandırıcı bir şirkettir.

SÖZLEŞME UYANIKLI

Genel Şartlar Kategorisinde ilginç bir madde:”Madde 3.2 : Sitedeki mali bilgiler (örn. döviz kurları, endeksler ve emtialar) doğru olmayabileceği, güncel olmayabileceği ve hatalı olabileceği ve Şirketin bu bilgilere dayanılarak Müşterinin veya üçüncü şahısların uğrayabileceği zararlar ve/veya olası gelirler konusunda sorumluluk kabul etmeyeceği açıkça belirtilmiştir.”

Bu da demek oluyor ki kayıt olan kişilerin yüzde 1′in dikkate alıp okuduğu kullanım koşullarını kabul ettiğiniz anda hukuki olarak hiçbir dayanağınızın kalmadığını kabul etmiş oluyorsunuz."

banner53
Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?