banner15

Savaş uçakları Hakurk'u bombaladı

Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'nin lideri olduğu KYB resmi internet sitesi Türk savaş uçaklarının Hakurk Bölgesini bombaladığını duyurdu.

Savaş uçakları Hakurk'u bombaladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ramazan ayında PKK'nın Kandil'deki kamplarını bombalayan Savaş uçakları, yeniden havalandı. Türk Savaş Uçakları, Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'nin lideri olduğu Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin (KYB) resmi internet sitesi Türk savaş uçaklarının Hakurk Bölgesini bugün bombaladığını duyurdu.

Site, haberin hazırlandığı 10:43 sularında jetlerin halen hava sahasında bulunduğunu yazdı.

Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'nin lideri olduğu Kürdistan Yurtsever Birliği'nin internet sitesi Türk savaş uçaklarının bu sabah, Türkiye-İran-Irak sınır üçgeninde bulunan Hakurk bölgesinde önce keşif uçuşları yaptıktan sonra bombaladığı iddia edildi.

İran'ın PKK'nın İran'daki kolu olan PJAK'a yönelik saldırıları, İran-Irak sınırında devam ederken, Peşdere'ye bağlı Suneya Köyü'ndeki Peşmerge üssünün de İran topçusunun hedefi olduğu ve bombalandığı belirtildi. Peşmerge üssüne düzenlenen bombardımanda can kaybının olmadığı belirtildi.

KYB'nin internet sitesi, bu sabah saatlerinde Irak hava sahasına giren Türk savaş uçaklarının PKK'lı teröristlerin gizlendiği Hakurk, Sidekan, Sinin, Lolan bölgeleri üzerinde keşif uçuşu yaptığı ve yaklaşık 1 saat sonra ise bu bölgeleri havadan bombaladığını öne sürdü. Türk savaş uçaklarının havadan bombaladığı bölgenin, İran'ın PKK'nın İran'da faaliyet gösteren kolu PJAK'a yönelik başlattığı operasyonların gerçekleştiği bölgelere yakın olduğu belirtildi.

İRAN TOPÇUSU PEŞMERGE ÜSSÜNÜ VURDU

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'taki PKK kamplarına yönelik hava operasyonları sürerken, İran ordusunun PJAK'a yönelik Kuzey Irak topraklarında başlattığı ve daha çok Kandil dağı eteklerini kapsayan kara operasyonu ve topçu saldırısı sürüyor. Kuzey Irak'taki resmi kaynaklar, İran'ın topçu saldırıları sonucu bir Peşmerge üssü'nün de vurulduğunu açıkladı. İran topçusunun hedefi olan Peşdere'ye bağlı Suneya köyündeki bir Peşmerge üssü, bugün İran topçusunun hedefi oldu.

Bombanın isabet ettiği Peşmerge üssünde can kaybının olmadığı belirtildi. İran Ordusu'nun iki günden bu yana Zevke, Alyereş, Sune ve Şene köylerinin kırsalı ile Kandil bölgesini bombaladığı belirtildi. İran'ın saldırılarını artırması üzerine PKK'da dün açıklama yaparak İran'a karşı savaşacaklarını belirtmişlerdi

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2011, 16:08
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35