banner39

Savcı fanatik Fenerli olunca

'Şike' soruşturmasını yürüten savcılardan fanatik Fenerli Mehmet Berk'in, Cemil Turan'ı sorgulama işini başkasına devrettiği iddia edildi

Genel 09.07.2011, 16:44 09.07.2011, 16:44
Savcı fanatik Fenerli olunca

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Savcı Mehmet Berk hayatının en zor sorgularını yapıyor. Hayatı boyunca hayran olduğu, defalarca yanına gidip elini öptüğü Cemil Turan'ın ifadesini almak belki de o an için hayatının en zor işiydi. Ama yapamadı.
Futbol dünyasına bomba gibi düşen şike soruşturmasının başındaki isim Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk hayatının en zor sorgularını yapıyor.

Asbaşkan Şekip Mosturoğlu ve efsane futbolcu Cemil Turan'ın da aralarında bulunduğu 25 ünlü ismin tutuklandığı soruşturmayı yürüten Berk, koyu bir taraftarı ve kongre üyesi olduğu Fenerbahçe'nin kulüp başkanı Aziz Yıldırım, Giresunspor eski Başkanı Olgun Peker, Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu ve Fenerbahçeli yönetici avukat Sami Dinç gibi isimleri bizzat sorguladı.

Haber365'in iddiasına göre, Savcı Berk hayranı olduğu Cemil Turan'ın ifadesini özellikle almadı ve başka bir meslektaşına görevi devretti.

Berk'in, 3 kez gol kralı olan Cemil Turan'ı çok sevdiği biliniyor. Hatta yıllar önce bir fırsatını bulup elini dahi öptüğü belirtiliyor. Fenerbahçe taraftarı olan Berk, sorgulamaları yaparken dahi çerçevelenmiş 'Genç Fenerbahçeliler' armasını masasından kaldırmadı. Berk'in ifadesini aldığı tüm şike zanlıları tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?