Sedat Peker cezaevinden çıktı

Ergenekon Davası kapsamında tutuklu olan Sedat Peker tahliye oldu. Peker, Silivri Cezaevi çıkışında kısa bir açıklama yaptı.

Sedat Peker cezaevinden çıktı

Ergenekon davası sanıklarından Sedat Peker İstanbul 21. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, İbrahim Şahin de İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin tahliye kararının ardından cezaevinden çıktı.

Peker, Silivri Cezaevi'nden tahliyesinin ardından basın mensuplarına yağmur altında yaptığı açıklamada, 10 yıldır tutuklu olduğunu söyledi.

Bu süre zarfında ülkedeki gelişmeleri ve değişimleri takip edebildiğini dile getiren Peker, "Son 10 yılda yeni ülkeler kuruldu, birçok ülke yıkıldı. Gördüğünüz üzere ben hala hem ruhen hem de bedenen buradayım ve dimdik ayaktayım. Bundan sonra mücadelemize, yaşamımıza ülkemizdeki pozitif gelişmelerle beraber uyum sağlayarak devam edeceğiz. Kendimle ilgili hissiyatım; gelişmelere ve değişmelere uyum sağlayabileceğim, ayak uydurabileceğim yönündedir" diye konuştu.

Peker, cezaevlerinde haksız yere bulunduklarını savunduğu kader mahkumlarının, çocuklarına ve ailelerine kavuşmasını temenni etti.

Peker'i cezaevi önünde karşılayan bir grup, "Reis, sen bizim her şeyimizsin" şeklinde slogan attı. Peker'in aracı kalabalık nedeniyle güçlükle Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nden ayrıldı.

"DEVLETE KÜSMÜYORUZ"

Eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin de devlete küsmediklerini söyledi.

Şahin, Türkiye'nin çok zor bir dönemeçten geçtiğine işaret ederek, "Bunun için herkesin, bütün insanlarımızın çok dikkatli olması lazım. Önemli olan Türkiye'nin, devletin yaşaması. Başka söyleyeceğim bir şey yok. Bugüne kadar nasıl mücadele yaptıysak bundan sonra da bu mücadelemiz devam edecek. Bundan emin olun" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: AA

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2014, 23:35
banner53
YORUM EKLE

banner39