banner39

Sedat Peker ifade değiştirdi

Akademisyenleri tehdit ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma açılan Sedat Peker, akademisyenleri değil silahlı grupları kastettiğini savundu

Genel 15.01.2016, 17:05 15.01.2016, 17:05
Sedat Peker ifade değiştirdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

PKK yanlısı ifadeler içeren bir bildiriye imza atan akademisyenleri tehdit ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma açılan Sedat Peker, ifadelerinin akademisyenlere yönelik olmadığını iddia etti.

Peker, bildiriyi imzalayan 1128 akademisyene "Sözde aydınlar çanlar ilk önce sizin için çalacak; oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız!" demesi üzerine yanlış anlaşıldığını belirterek yeni bir yazı kaleme aldı.

Peker, yazısında "Aydın görünümlü terör destekçileri için yazdığım yazıyı baştan sona kadar okumanızı tavsiye ederim, ben silahı olmayanları tehdit etmedim" ifadelerini kullandı.

Peker'in kişisel internet sitesinde kaleme aldığı yazının ilgili kısmını imlasına dokunmadan alıntılıyoruz:

"Aydın görünümlü terör destekçileri için yazdığım yazıyı baştan sona kadar okumanızı da sizlere önemle tavsiye ederim. Ben silahı olmayanları tehdit etmedim. Bir gün önce 5 aylık bir bebeğin kanıyla banyo yapanların ve onları destekleyenleri eğer ki bir gün DEVLETİMİZİ yıkmayı başarırlarsa başlarına gelecekleri kendilerine açık bir şekilde söyledim!"

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu, bir grup avukat tarafından verilen dilekçeyi kabul ederek, soruşturma numarası vermişti. Böylece Sedat Peker hakkında resmen soruşturma başlatılmıştı.

banner53
Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?