banner39

Şentop: Fetih için start verildi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop, "Dün fetih programına katıldınız. Orada fetih için start verildi. Fatih, atını surlara doğru sürdü. İnşallah 7 Haziran'da da surlardan içeriye hep beraber girmiş olacağız" dedi.

Genel 31.05.2015, 22:16 31.05.2015, 22:16
Şentop: Fetih için start verildi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "Dün çoğunuz fetih programına katıldınız. Orada fetih için start verildi. Fatih, atını surlara doğru sürdü. İnşallah 7 Haziran'da da surlardan içeriye hep beraber girmiş olacağız" dedi. 

Şentop, Okyanus Koleji Avcılar Kampüsü'nde düzenlenen İlim Yayma Vakfı İstanbul'un Fethi programında yaptığı konuşmada, vakfın, hareketlerinin en önemli merkezlerinden olduğunu belirterek, birçok sivil toplum kuruluşunun özünde İlim Yayma Cemiyeti'nin bulunduğunu dile getirdi. 

Fetih kelimesinin "açılış" anlamına geldiğini ifade eden Şentop, "Aslında fazla uzun konuşmama gerek yok. Dün çoğunuz fetih programına katıldınız. Orada fetih için 'start' verildi. Fatih, atını surlara doğru sürdü. İnşallah 7 Haziran'da da surlardan içeriye hep beraber girmiş olacağız" diye konuştu.

Şentop, İstanbul'un fethinin bugün hala sembolik bir önem taşıdığını anlattı. 

"İKİ MİLYONUN ÜZERİNDE BİR KATILIM OLDU"

"İstanbul'un fethi, her zaman büyük bir coşkuyla, çok derin manalarla kutlanılması gereken, kutlanabilecek bir tarihtir" diyen Şentop, şunları söyledi: 

"Dün de belki bugüne kadar yapılan en muhteşem ve en anlamlı kutlamayı gerçekleştirmiş olduk. Bu bakımdan başta Cumhurbaşkanımız, tabi onun himayesi ve liderliğiyle bu gerçekleşti. Başbakanımız, İstanbul Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, özellikle lojistik olarak desteğini verenler, bu büyük tarihi, anlamlı günün gerçekleştirilmesinde bize öncülük ettiler. İki milyonun üzerinde, emniyet rakamlarına göre, iki milyonun üzerinde bir katılım oldu." 

Programda konuşmaların ardından, gençlerden oluşan koro ilahiler okuyarak, marşlar söyledi.

 

banner53
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?