banner39

Sezer ailesinin üç mensubu Eximbank'ta çıktı

10. Cumhurbaşkanı Sezer'in iki kızı ile bir damadının Eximbank'ta çalıştığı ortaya çıktı. Bankanın İstanbul'a taşınması üzerine iki kızı bankadan istifa etti

Genel 18.12.2012, 14:49 18.12.2012, 15:00
Sezer ailesinin üç mensubu Eximbank'ta çıktı

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in ailesinden üç kişinin aynı devlet bankasında çalıştığı ortaya çıktı.

İhracatın gelişmesi ve ihracatçıya kredi sağlanması amacıyla devlet tarafından 1987 yılında kurulan Eximbank'ın Ankara'dan İstanbul'a taşınmasına karar verilmesinden sonra ilginç detaylar ortaya çıktı. İstanbul'a taşınan bankanın birçok çalışanı Ankara'dan ayrılmak istemediği için bankayla ilişkisini kesti bazıları ise bankayla birlikte İstanbul'a yerleşmeyi kabul etti. Bankayla birlikte İstanbul'a taşınmayı kabul etmeyip istifa edenler arasında çok ilginç isimler çıktı. Bunlardan ikisinin 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in iki kızı olduğu belirlendi. Sezer'in iki kızının yanısıra damadının da aynı bankada çalıştığı ve bankayla birlikte İstanbul'a taşınmayı kabul ettiği anlaşıldı.

Sezer ailesinde üç kişinin aynı bankada çalışmasında bir gariplik görmeyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Sezer'in kızlarının işten çıkarıldığını savunarak konuyu TBMM'ye taşıdı. Meclis'te konuyla ilgili Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'a sorular soran Oran, Sezer'in kızlarının neden işten çıkarıldığını sorgulamaya çalıştı.

Konuyla ilgili Eximbank'tan yapılan açıklamada ise kimsenin işten çıkarılmadığı sadece bankanın Ankara'dan İstanbul'a taşındığı ve bankayla birlikte taşınmak istemeyen personelin istifa ettiğini duyurdu. Banka yönetimi Sezer'in damadının hala bankada çalıştığını ilan etti.

banner53
Yorumlar (1)
ahmet_ank 8 yıl önce
cehepe daha halen anlamadı anlayacak gibide durmuyor bırakın artık milleti kandırmayı biz hepsini biliyoruz
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?