banner39

Sıcak hava, yollarda asfaltı eritti

Sıcak hava insanları olduğu kadar yaşamı da olumsuz etkiliyor, öğle saatlerinde 40 dereceyi bulan sıcaklar sebebiyle karayollarındaki asfalt bile eridi.

Genel 12.07.2011, 19:03 12.07.2011, 19:03
Sıcak hava, yollarda asfaltı eritti

Antalya'da mevsim normallerinin üstünde seyreden sıcaklık insanların nefes almasını bile zorlaştırıyor. Sıcağın boyutu, Antalya-Burdur karayolundaki asfaltın erimesiyle de görüldü.

Antalya'da etkili olan sıcak hava günlük hayatı olumsuz etkiliyor. Nefes almanın bile zorlaştığı şehirde, insanlar denize girerek serinlemeye çalışıyor. Sıcak hava insanları olduğu kadar yaşamı da olumsuz etkiliyor. Öğle saatlerinde 40 dereceyi bulan sıcaklar sebebiyle karayollarındaki asfalt bile eridi. Antalya-Burdur karayolunda asfaltın erimesine neden oldu.

Şehir sakinlerinin yanı sıra tatil için Antalya'yı tercih edenler de serinlemek için plajları ve parkları tercih etti. Kocaeli'nden geldiğini ifade eden Emirhan Bediroğlu, "Bu sıcakta insan ancak denize girerek serinliyor." dedi. Zekeriya Uçlar, "Bol bol denize giriyoruz. Denizde serinliyoruz. Sıcaktan kumsala bile basılmıyor." diye konuştu.

Sıcaklığın mevsim normallerinin üstünde seyrettiği Antalya'da, Meteorolojiden alınan bilgilere göre günün en sıcak anı 40 derece olarak ölçüldü. Nısbi nem oranının yüzde 42'ye ulaştığı Antalya'da deniz suyu sıcaklığı 26 derece olarak ölçüldü. 

Kaynak: AA

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?