Sıcaklıklar artmaya devam edecek-HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Genel 25.03.2011, 11:42 25.03.2011, 11:45
Sıcaklıklar artmaya devam edecek-HARİTALI

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz ile Ordu, Ardahan, Van ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde yağmur, Gümüşhane ve Bayburt'un yüksekleri ile Artvin, Ardahan, Van ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı kesimlerde 3 ila 5 derece olmak üzere batı bölgelerde artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Marmara ile akşam saatlerinden itibaren iç ve batı kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar vb.)dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SİS UYARISI; Bu sabah saatlerinde Marmara ile iç ve doğu bölgelerde yer yer sis görüleceğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar vb.)dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.Bu sabah saatlerinde Hatay çevrelerinde sis görülecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu sabah saatlerinde kuzey kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçecek. Bu sabah saatlerinde iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte sis bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Artvin çevreleri ile zamanla Rize, Trabzon, Giresun, Gümüşhane ve Bayburt ile Ordu çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde yağmur, Gümüşhane ve Bayburt'un yüksekleri ile Artvin çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklindeolacak. Bölgede eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Ardahan ile sabah saatlerinde Van ve Hakkari çevreleri aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah saatlerinde yer yer sis bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu sabah saatlerinde Batman çevrelerinde yer yer sis görülecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?