banner15

Sigorta bedeli araç fiyatının yarısı

Satın aldığı aracın yarısına yakın sigorta bedeli talep edilen bir kişi TBMM'ye başvurdu

Sigorta bedeli araç fiyatının yarısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Satın aldığı arabanın fiyatının yarısından fazla trafik sigorta bedeli istenen vatandaş TBMM Dilekçe Komisyonuna şikayet dilekçesi verdi.

Özkan Coşkun, dilekçesinde, bu yılın mart ayında 5 bin lira karşılığında 1995 model otomobil satın aldığını, sigorta sorgulatması yaptığında bin 880 liralık sigorta bedeli talep edildiğini belirtti.    

Otomobilin önceki sahibinin 256 lira sigorta ödemesi yaptığını ve poliçesini kendisini gösterdiğini anlatan Coşkun, bin 880 liralık bedelin, 5 bin liralık bir otomobil için çok yüksek olduğunu vurguladı.    

Coşkun, 22 Mayıs'ta tekrar fiyat araştırması yaptığında ise sigorta için en düşük fiyatın 2 bin 950 lira talep edildiğini kaydederek, "Arabanın yarı fiyatından fazla bir tutarda sigorta bedeli istenmesine mi yanayım, arabayı aldığımdan bu yana hala arabayı bağlatma korkusundan çalıştıramadığıma mı yanayım? Torba yasa çıktı, fiyatlar düşecek diye beklediğim halde hala günden güne fiyatlar artıyor. Eminim ülkede benim çektiğim dertten muzdarip birçok vatandaş var. Bu duruma bir çare bulunmasını rica ederim." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2016, 14:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
m uzun
m uzun - 4 yıl Önce

kardeşim herkes sıgorta bedellerınden tert yanıyor fakat kımse son model araç alıyor hıç kımse tepkı vermıyor bu ne olaçak 5000 tlik 1995 model bır aracın sıgorta bedelı bın sekızyüzseksen tl buna bır çare yokmu

banner39

banner50

banner47

banner48