banner39

'Şike'de ikinci dalga: En az 40 gözaltı var

Fenerbahçe ve Trabzonspor Başkanlarından sonra şimdi de TFF eski Başkanı Özgener gözaltına alındı. İkinci dalgada şu ana kadar 40 kişi gözaltına alındı

Genel 11.07.2011, 11:09 11.07.2011, 16:37
'Şike'de ikinci dalga: En az 40 gözaltı var

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadi Şener, eski Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, eski Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yöneticisi ve Milli Takımlar sorumlusu Mehmet Levent Kızıl, Ankaragücü'nün eski yöneticisi Mümtaz Karakaya ve Kaleci Serdar Kulbilge gözaltına alındı.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilen Şener ve Kızıl, yapılan sağlık kontrolünün ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında eski Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mahmut Özgener ve eski TFF yöneticisi ve Milli Takımlar sorumlusu Mehmet Levent Kızıl gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilen Özgener ve Kızıl, burada sağlık kontrolünden geçirildi.

Ankaragücü'nün eski yöneticisi Karakaya gözaltına alındı. Şike iddialarına yönelik soruşturma  kapsamında Ankaragücü'nün eski yöneticisi Mümtaz Karakaya'nın Ankara'da gözaltına  alındığı bildirildi. Karakaya'nın sağlık kontrolünün ardından soruşturmanın yürütüldüğü  İstanbul'a gönderileceği kaydedildi.

Ankaragücü'nün kalecisi Serdar Kulbilge'nin de gözaltına alındı.

Gözaltı sayısının 40'ı bulabileceği iddia ediliyor.

Bu arada bazı kaynaklar, Futbol Federasyonu eski Başkanı Mahmut Özgener'in kendi isteğiyle emniyete geldiği ve ifade vermek istediğini iddia ediyorlar. Ancak bu iddia henüz doğrulanmadı.

İBB'de oynayan ve yine şu anda yurtdışında olan İbrahim Akın ve Beşiktaş yöneticisi Serdar Adalı'nın ifadesi istendi. 

Kulislerde seslendirilen iddialara göre soruşturma Beşiktaş'a sıçradı. Beşiktaş yöneticisi Serdar Adalı İstanbul Emniyeti Organiza Suçlar şubesine ifadeye çağrıldı. Serdar Adalı halen yurtdışında ifade vermeye gelememesi durumunda arama kararı çıkarması gündemde. Ayrıca Beşiktaş'ın yetiştirdiği oyunculardan İbrahim Akın'ın da ifadesine başvurulacağı belrtiliyor. Akın ise takımla beraber Slovakya'da ve kısa süre içinde gelmezse onun hakkında da arama kararı çıkarılabilir.

sürecek...

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?