banner39

Silivri'de gerginlik başladı: 1 gözaltı

Silivri Cezaevi önünde duruşma öncesi gerginlik başladı. Gerginliğin uzun sürmesi üzerine bir kişi gözaltına alındı

Genel 05.08.2013, 10:23 05.08.2013, 10:28
Silivri'de gerginlik başladı: 1 gözaltı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Silivri Cezaevi'nin önünde daha önce kurulan çadırda kalan bir kişi, bulunduğu yerden ayrılmayı reddedince gözaltına alındı

Ergenekon davasında karar duruşması öncesi Silivri Cezaevi önünde hareketli dakikalar yaşandı. Cezaevinin karşısına daha önce kurulan çadırda kalan bir kişi, uyarıları dikkate almayınca gözaltına alındı. Bu sırada çadırda bulunan diğer eylemciler slogan atmaya başlayınca gergin dakikalar yaşandı.

GÖSTERİCİLER TARLALARA DAĞILDI

Silivri Cezaevi Yerleşkesine alınmayan Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri, jandarma engelini tarladan geçerek aşmayı denedi. TGB'liler, jandarma ve polis tarafından engellendi.

Sabah erken saatlerden itibaren E-5 karayolu Silivri Cezaevi kavşağında toplanan TGB üyeleri, duruşmaya girmek istedi. Jandarma ile tartışan TGB'liler, durumu sloganlarla protesto etti.

Cezaevi yerleşkesine alınmayan TGB üyeleri, jandarma engelini tarladan geçerek aşmayı deneyince ilginç görüntüler oluştu. Tarlalardan cezaevi yerleşkesine doğru ilerleyen eylemciler, yine jandarma tarafından engellendi. Jandarma, çember oluşturarak eylemcileri tarladan dışarı çıkarttı.

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?