banner39

Simav depreminin hissedildiği iller

Kütahya'nın Simav ilçesinde meydana gelen deprem, sarsıntının merkezinde ve Bursa İnegöl'de kalp krizi sonucu kişi kişi öldü.

Genel 20.05.2011, 02:22 20.05.2011, 07:32
Simav depreminin hissedildiği iller

Kütahya'nın Simav ilçesinde meydana gelen deprem, sarsıntının merkezinde ve Bursa İnegöl'de kalp krizi sonucu iki kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Peki depremin hissedildiği illerdeki son durum ne?

Kütahya Simav'da gece saat 23.15 sularında 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

İlk bilgilere, depremin neden olduğu panik sonucu biri Simav diğeri de Bursa İnegöl'de iki kişi kalp krizi nedeniyle öldü.

Deprem İstanbul, Ankara, Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Yalova, Afyonkarahisar, Eskişehir, Uşak, İzmir, Manisa ve Edirne'de hissedilirken, bazı illerdeki son durum şöyle:

KÜTAHYA / SİMAV

Kütahya Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Simav ilçe merkezindeki deprem sırasında paniğe kapılan bir kişi, fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

Kimliği açıklanmayan kişinin kalp krizi geçirdiği ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı kaydedildi.

BURSA

İstanbul'da oturduğu ve ölen bir yakının ailesine taziye ziyaretinde bulunmak için İnegöl'e geldiği öğrenilen Miyase Pehlivan (75), Kütahya'nın Simav ilçesinde meydana gelen ve ilçede de hissedilen depremin ardından kalp krizi geçirdi.

Ambulansla İnegöl Devlet Hastanesine kaldırılan Pehlivan, yapılan müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.

İZMİR

Vali Cahit Kıraç, ''Deprem nedeniyle İzmir ve çevresinde bize iletilen can ve mal kaybı bilgisi yok'' dedi.

Deprem nedeniyle İzmir'de halkın bir kısmının panik yaşayarak evlerinden çıktığı ve parklarda bir süre bekledikten sonra evlerine girdiği görüldü.

EDİRNE

Edirne Valisi Gökhan Sözer, ''Edirne'de endişe edilecek bir durum yok'' dedi.

Depremi kendisinin hissetmediğini, ancak başta merkez ilçe olmak üzere Keşan, İpsala'da da hissedildiğini öğrendiğini ifade eden Sözer, ''Edirne'de endişe edilecek bir durum yok. Vatandaşlarımız rahat olsunlar'' dedi.

YALOVA

Deprem nedeniyle kentte herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmazken, vatandaşlar evlerini terk ederek sokak ve caddelere çıktı.

17 Ağustos 1999 tarihindeki Marmara Depremi'ni de yaşayan Yalova'da hissedilen sarsıntı nedeniyle paniğe kapılan bazı vatandaşlar sokaklarda bekliyor.

ÇANAKKALE

Deprem sırasında Çanakkale'de herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı bildirildi. Özellikle yüksek binalarda şiddetli şekilde hissedilen sarsıntının ardından vatandaşlar evlerinden dışarı çıktı.

Çanakkale Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, telsiz anonsuyla ekipleri vatandaşlara yardımcı olmaları konusunda uyardı. Vatandaşların bir kısmı bir süre sonra evlerine girerken, bazıları ise dışarıda beklemeyi sürdürüyor.

SAKARYA

Depremin hissedildiği Sakarya'da da vatandaşlar evlerini terk ederek sokaklara çıktı.

17 Ağustos 1999'daki Marmara Depremi'ni yaşayan Sakarya'da evlerinden çıkan vatandaşlar, bir süre sokakta bekledi.

KOCAELİ

Evlerinden çıkan bazı vatandaşlar sokakta ya da otomobillerinde bir süre bekledi. Vatandaşların telefonla yakınlarına ulaşmaya çalıştıkları görüldü.

Deprem sırasında panikle evlerinden çıktıkları için anahtarlarını içeride unatanların Kocaeli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerine yardım istedikleri öğrenildi.BALIKESİR

Vali Yılmaz Arslan emniyet ve jandarma kanallarıyla Balıkesir il merkezi, 18 ilçe ve bütün köylere ulaştıklarını söyledi.

Yapılan ilk değerlendirmede kendilerine herhangi bir olumsuz haberin ulaşmadığını ifade eden Arslan, ''Depremin ardından hemen harekete geçtik. Balıkesir il merkezi ve ilçelerinde herhangi bir can ve mal kaybı yok'' diye konuştu.

UŞAK

Vali Özdemir Çakacak, depremin Uşak'ta hasara yol açmadığını belirterek, gerek olduğunda Simav'a göndermek üzere sivil savunma ekiplerini hazırladıklarını söyledi.

Vali Çakacak, depremi hissedince hemen İl Afet Durum Müdürlüğüne geçtiğini ve olayı oradan takip ettiğini belirterek, ''İlimizde hasar yok, ancak gerekirse Simav'a göndermek üzere sivil savunma ekiplerini hazırladık'' diye konuştu.

İlk sarsıntıyla Uşak'ta halkın sokağa döküldüğü, artçı depremlerin de hissedildiği öğrenildi.ESKİŞEHİR / BİLECİK

Eskişehir ve Bilecik merkez, ilçe ve köylerinde sarsıntı nedeniyle herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı. Deprem nedeniyle panik yaşayan vatandaşlar, bir süre evlerine giremedi.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (2)
buket 10 yıl önce
inanamıyorum.5.9depreminde 3 kişi ölmiş.bu şiddetli depremi yaşıyan KÜTAHYA,BURSA,İZMİR,EDİRNE,YALOVA,ÇANKKALE,SAKARYA,KOCAELİ,UŞAK,ESKİŞEHİRVEBALIKESİR hissetmiş.ölenler iseBURSA ve KÜTAHYA da çıkmış.iyi yani ama ALLAH RAHMET EYLESİN diyoru.
Hüsamettin ŞENER 10 yıl önce
BENİ HİÇ KORKUTMADI GÜNLER ÖNCESİNDEN TESBİT ETTİM DEFALARCA UYARDIM BÖLGE HALKINI SİYANÜR BARAJINIZI SAĞLAMLAŞTIRIM. MADEN OCAKLARINDAKİ ÇALIŞMALARI DURDURUN GEREKLİ TEDBİRLERİ ALIN DİYE. İŞTE İSBATI ERKEN UYARILARIMDAN BİRİ.*Hüsamettin ŞENERCevap YazDeprem,felaket erken uyarı merkezi erzincan- T Ü R K İ Y EHala tehlike bildirdiğim tarihlerde tedbir almak bazılarının akıllarına gelmiyor.Yorumun Devami14 Mayıs 2011 21:25 -www.depremerkenuyari.com
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?