banner39

Şimdi de ATM'ye gözatma parası!

"Babamızın oğlu değilsiniz, elbette hizmet ücreti alacağız" diyen bankalar, şimdi de ATM'de hesap özetine bakmaya para aldı!

Genel 27.04.2013, 06:44 27.04.2013, 08:49
Şimdi de ATM'ye gözatma parası!

Banka ATM'den hesabına göz atmak isteyen müşterilerinden 6 TL "Hesap özeti görüntüleme ücreti" kesti. Hesaplarından para kesildiğini görenler Sikayetvar.com'a gönderdikleri şikayetlerle "Bankalar bakma parası kesiyor. Hesap özeti çıktısını dahi almadan ücret kestiler" diyerek bankaları topa tuttular.

Bankalar hesap özetlerini iyice kazanca dönüştürdü. İlk olarak ATM'lerden bilgilendirme fişleri için makbuz bedeli almaya başlayan bankalar daha sonra hesap ve kart ekstrelerini ücretli yaptı hesap özeti ücreti aldı.

Şimdi de bankalar bakiye sorgulama, hesap hareketlerini izleme, kredi borcu görüntüleme gibi işlemlerini de paralı hale getirdi. 6 TL'ye varan ATM'ye bakma parası kesiyor.

Yeni masrafa kızan tüketicilerin şikayetleri şöyle:
"ATM'den hesap özetine bakınca her seferinde 6 TL kesiyor. Bana önceden bildirilmeden böyle bir kesinti yapılması yasal mı? Paramı geri almak istiyorum.Bu ücret tam 3 kez kesildi"


ATM'YE GÖZ ATMA PARASI


"Geçtiğimiz günlerde bankanın ATM'sine bir miktar para yatırdıktan sonra hesap özetime bir göz atmak istedim. Dikkatinizi çekerim hesap özetinin çıktısını bile almadım. Daha sonra internet üzerinden hesabımı incelediğimde 6 TL hesap özeti görüntüleme ücreti kesildiğini gördüm. Diyecek laf bulamıyorum."

"BİLGİ SAHİBİ OLMAK İÇİN BEDEL ÖDEDİM"

"Yaklaşık 10 dakika önce, maaşımı çektiğim bankanın ATM'sine yine maaş kartımla para yatırmaya gittim. Önce hesabında ne kadar para olduğunu kontrol ettim ve 400 TL yatırdıktan sonra, 30 TL'yi geri çektim. Ancak hesabımdan o anda 22 TL daha eksik göründüğünü fark ettim. İncelediğimde ise 'hesap özeti görüntüleme' olarak 3 seçenek ve 6'şardan toplam 18 TL kesilmiş ve bir de şuan hatırlayamıyorum 5 TL de bu tip bir şey için kesinti yapılmış. Neticede kendi maaş kartım ve maaş çektiğim bankanın ATM'sini kullanarak, hesabım dahilinde bilgi sahibi olmak için bedel ödedim. Üstelik hiçbir doküman almadan. Bankaya gidip görüşeceğim."

Kaynak: Ajanslar

 

Yorumlar (0)
25
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?