Sınırda geçişler durdu, teknik arıza var

Pasaport sistemindeki arıza sebebiyle saat 13.00'ten itibaren sınır kapılarından Türkiye'ye giriş durdurulmuş.

Sınırda geçişler durdu, teknik arıza var

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kullandığı Pol-Net bilişim ağı sisteminin arıza yapması nedeniyle Edirne’deki 4 gümrük kapısından ülkeye giriş ve çıkış yapılamadı. İşlemlerin yapılamamsı nedeniyle Kapıkule Gümrük Kapısı’nda 3 kilometre küçük, 4 kilometre TIR kuyruğu oluştu.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kullandığı Pol-Net bilişim sisteminin saat 13.00 sıralarında arıza yapması nedeniyle pasaport kontrol işlemleri yapılamadı. Bu nedenle karayoluyla Türkiye’den Avrupa’ya çift yönlü giriş ve çıkış yapılamıyor.

Arıza nedeniyle Kapıkule gümrük sahasının içi doldu, dışarı da ise 3 kilometre küçük, 4 kilometre TIR kuyruğu oluştu. Duruma isyan eden sürücüler, durumu araçlarının klaksonlarına basarak protesto etti.Arıza nedeniyle Hamzabeyli,İpsala ve Pazarkule Gümrük Kapıları'nda da yoğunluk oluştu.

Pol-Net ağındaki arızadan dolayı Türkiye genelindeki bütün kapılarda hava ve deniz dahil giriş çıkışlarda işlem yapılamadığını belirten Edirne Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, “Arızadan dolayı işlem yapılamıyor. Genel müdürlük içerisindeki işlemlerde yapılamıyor. Ne kadar devam edeceği konusunda bilgimiz yok. Arıza giderildiğinde işlemler başlayacak.”dedi.

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA DA SORUN YAŞANDI

Atatürk Havalimanı'nda öğle saatlerinde Pol-net'teki sorun nedeniyle yolcu giriş ve çıkışlarında sıkıntı meydana geldi. Ancak yaklaşık 50 dakika süren sorunun giderilmesinin ardından durum normale döndü.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2013, 18:39
banner53
YORUM EKLE

banner39