Şırnak'ta gıda dağıtıldı

PKK'ya yönelik operasyonların sürdüğü Şırnak'ın Silopi ilçesinde, güvenlik güçleri vatandaşlara gıda ve ihtiyaç malzemesi dağıttı.

Şırnak'ta gıda dağıtıldı

PKK'ya yönelik operasyonların sürdüğü Şırnak'ın Silopi ilçesinde, güvenlik güçlerince vatandaşlara gıda ve ihtiyaç malzemesi dağıtıldı.

Şırnak'ın Silopi ve Cizre ilçelerinde bir aydır süren ve 387 PKK'lı militanın etkisiz hale getirildiği operasyonlarda 53 hendek kapatıldı, 472 barikat kaldırıldı, PKK'nın döşediği 931 el yapımı patlayıcı imha edildi.

VATANDAŞLARA GIDA YARDIMI

Öte yandan, sokağa çıkma yasağının sürdüğü Silopi'de güvenlik güçleri, vatandaşlara gıda ve ihtiyaç malzemesi dağıttı. Güvenlik güçleri, zırhlı araca yüklenen çay ve bakliyat gibi gıda maddeleriyle temizlik malzemesini ihtiyacı olan vatandaşlara verdi. İlçedeki çocukları da ihmal etmeyen güvenlik güçleri, çocuklara bisküvi ve çikolata dağıttı. Güvenlik güçleri ayrıca birlikte çay içtikleri vatandaşların sorunlarını dinledi.

Yardımı dağıtan güvenlik güçlerine çay ikram eden vatandaşlar, operasyona verdikleri desteği ifade etti. Asker ve polisin güvenliği sağladığını belirten vatandaşlar, ilçeye huzurun hakim olmasını istediklerini söyledi.

 

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2016, 19:21
banner53
YORUM EKLE

banner39