banner15

Sırrı Sakık hakkında 'terör davası' açıldı

Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık hakkında "Terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasıyla dava açıldı.

Sırrı Sakık hakkında 'terör davası' açıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı'nca bir vatandaşın 155 Polis hattına, "Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık'ın "twitter" hesabından terör örgütü PKK/KCK'nın propagandası yaptığı" yönündeki ihbar üzerine başlatılan soruşturma tamamlandı. 

Twitter hesabındaki paylaşımlarını inceleyen ve ifadesine başvuran savcılık, Sakık hakkında, kendisince yapıldığını kabul ettiği paylaşımlarla, "silahlı terör örgütü PKK/KCK'nın Türkiye Cumhuriyeti devletine yönelik oluşturduğu illegal yapıyı meşru göstermek ve övmek suretiyle terör örgütün propagandası yapma" suçunu işlediği iddiasıyla iddianame hazırladı. 

Ağrı Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede Sakık hakkında, "terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasıyla 1,5 yıldan 7,5 yıla kadar hapis cezası ve memuriyet hizmeti ile seçme, seçilme ve velayet haklarından yoksun bırakılması istendi.

Davanın ilk duruşması, 10 Aralık'ta yapılacak. 

SIRRI SAKIK DAVAYA LİŞKİN AÇIKLAMA YAPTI

Sakık, hakkında açılan davaya ilişkin, gazetecilere yaptığı açıklamada, "twitter" hesabında, "Bu toprakların barışa ihtiyacı olduğunu" söylediği için hakkında dava açıldığını savundu.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2015, 00:37
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35