Şivan Perver'in baba ocağında sevinç

Yıllardır ülkesinden ayrı kalan Şivan Perver'in Diyarbakır'a geleceği yönündeki açıklamalardan sonra sanatçının baba evini tatlı bir telaş sardı

Şivan Perver'in baba ocağında sevinç

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hafta sonu ziyaret edeceği Diyarbakır programında sanatçı Şivan Perver'in İbrahim Tatlıses ile düet yapacağını açıklaması, Perver'in Şanlıurfa'daki baba ocağında sevinç yarattı.

Viranşehir'e bağlı Kayalık köyünde yaşayan baba Yunus Aygün, oğlu ile en son 1996'da Kuzey Irak'ta görüştüğünü belirtti.

Oğlundan bahsederken zaman zaman duygulandığı gözlenen Aygün, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'ten çocuğumu getirmelerini istiyorum. Şivanımı çok özledim. Başbakan'ın onu Diyarbakır'a getireceğini duydum. Oğluma kavuşmak istiyorum çünkü artık yaşlandım" dedi.

Türkiye'ye huzur ve barış gelmesini istediğini anlatan Aygün, "Kürtçe konuşuyorum ama Türk bayrağı altındayız. Dilimiz Kürtçe ama ben Türk çocuğuyum. Artık analar ağlamasın, bu güzel ülkemize barış gelsin" diye konuştu.Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2013, 14:24
banner53
YORUM EKLE

banner39