Sivas'ta usulsüz dinleme davası ertelendi

Sivas'ta usulsüz dinleme iddiaları ile ilgili 12 polisin yargılandığı dava adli tatil nedeniyle eksik yazışmaların tamamlanması için 21 Ekim'e ertelendi

Sivas'ta usulsüz dinleme davası ertelendi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sivas Emniyet Müdürlüğündeki usulsüz dinleme iddialarına ilişkin Sivas Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, tutuksuz 12 polisin yargılanmasına devam edildi.

Sivas 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın 2. duruşmasına, tutuksuz sanıklar 2. Sınıf Emniyet Müdürü Ömer S, 3. Sınıf Emniyet Müdürü Abdullah S, 3. Sınıf Emniyet Müdürü Şevki P, başkomiser Celil K, komiser Melih A, eski İstihbarat Şube Müdürü Fatih A, polis memurları Hasan G, Mehmet Ö. ve Ömer Y. ile sanık polislerden Zakir K, Raşit Ö. ve Hasan D'nin avukatları katıldı.

Yayın yasağı nedeniyle duruşmaya basın mensupları alınmadı. Cumhuriyet Üniversitesinin eski rektörü Prof. Dr. Mehmet B. de müşteki olarak duruşmaya katıldı.

Duruşma, adli tatil nedeniyle eksik yazışmaların tamamlanması için 21 Ekim'e ertelendi.

SORUŞTURMA KAPSAMINDA 7 POLİS TUTUKLANMIŞTI

Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı, "Suç işlemek için örgüt kurma ve bu örgüte üye olma", "Resmi belgenin düzenlenmesinde sahtecilik", "Kişiler arasındaki konuşmaların ve iletişimin hukuka aykırı dinlenmesi ve kayda alınması" ve "Kamuya ait araç ve gereçlerin suçta kullanılması" suçlarından bazı emniyet mensupları hakkında soruşturma başlatmıştı. 

Bu kapsamda, Sivas merkezli 18 ilde 13 Mart'ta operasyon düzenlenmiş, haklarında soruşturma başlatılan polislerden 2. Sınıf Emniyet Müdürü Ömer S, 3. Sınıf Emniyet Müdürü Abdullah S, eski İstihbarat Şube Müdürü Fatih A, 3. Sınıf Emniyet Müdürü Şevki P, komiser Melih A, polis memurları İbrahim A. ve Hasan G. tutuklanmıştı. Tutuklanan 7 emniyet mensubu daha sonra serbest bırakılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2015, 14:07
banner53
YORUM EKLE

banner39