banner39

'Sivilim' diyen PKK'lının eski görüntüleri çıktı

Eylemlere katılmadığını iddia eden Erkan Benli'nin, gençlere, PKK'ya üye olmaları için çağrıda bulunduğu ortaya çıktı

Genel 30.05.2016, 09:16 30.05.2016, 09:16
'Sivilim' diyen PKK'lının eski görüntüleri çıktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mardin'in Nusaybin ilçesinde, önceki gün teslim olan ve kendisiyle yapılan ilk görüşmede, "sivil olduğunu, eylemlere katılmadığını" iddia eden Erkan Benli'nin, gençlere, örgüte üye olmaları için çağrıda bulunduğu ortaya çıktı.

Güvenlik kaynakları, Nusaybin'de 27 Mayıs'ta teslim olan 3 PKK'lıdan biri olan "Civan" kod adlı Erkan Benli'nin yalanını açığa çıkaran görüntüleri paylaştı.

Buna göre, söz konusu kişiyle, teslim olduktan sonra yapılan ilk görüşmede Benli, "sivil olduğunu ve eylemlere katılmadığını" iddia etti.

"Devlete karşı herhangi bir kin ya da kötü sözüm olmadı." diyen Benli, "Ben bir sanatçıyım. Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği eğitiminden geçmiş biriyim. Yeri geldiğinde Türk halkının, yeri geldiğinde Kürt halkının yanında oldum. Videolarım var. Amacım, kolektif bir yaşam ortamında huzurlu, kardeşçe ve barış içerisinde yaşayalım." ifadelerini kullandı.

Video paylaşım sitesi Youtube'da yer alan görüntüler ise, gerçeğin, Benli'nin ifadelerinin tam tersi yönde olduğunu ortaya koydu.

PKK lideri Abdullah Öcalan'ın posteri önünde çekilen videolarda Benli'nin, örgüte üye olmaları için gençlere çağrıda bulunduğu ortaya çıktı.

Kürtçe bir müzik grubunun solisti olduğunu belirten Benli, bir videosunda, neden örgüte katıldığını şu sözlerle açıkladı:

"Sanatın artık bu toplumda, amaçlarımızın yerini tutmadığını düşündüm. Ve bu yüzden bir özgürlük savaşçısı olarak, tüm halkım adına ant içerek bu yolu seçtim."

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK mensuplarına yönelik sürdürülen operasyonda, 27 Mayıs'ta aralarında Benli'nin de olduğu 3 PKK'lı teslim olmuştu.

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?