banner39

Siyasi cinayetler kozmik odaların işi

Darbelere Araştırma Komisyonu Başkanı Baş, "'Siyasi cinayetler, kozmik odalarda üretilen psikolojik harbin unsurlarıdır" dedi

Genel 14.12.2012, 09:40 14.12.2012, 10:20
Siyasi cinayetler kozmik odaların işi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Başkanı Nimet Baş, geçmişte yaşanan darbe süreçleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı'nın (SETA) 'Türkiye Darbeleriyle Yüzleşiyor' başlıklı panelinde konuşan Baş, "Algıladığımız odur ki, kesinlikle bütün bu olanlar, siyasî suikastlar, cinayetler ve karanlık olayların her biri, birtakım kozmik odalarda üretilen psikolojik harbin unsurlarıdır. Toplumda ayrıştırıcı şekilde tetiklenmiş ve kullanılmıştır." dedi.

Baş, darbelerin hepsinin ortak bir temeli olduğunu vurguladı.

"Her dönemde Alevi-Sünni çatışmasından başlayarak toplumun kutuplaşmasına sebep olan karanlık olaylar yaşanmış ve  aydınlanmamış." diye konuşan Baş, 1960'tan 28 Şubat sürecine kadar bütün darbeleri mercek altına aldıklarını ve özellikle 28 Şubat'ın en uzun dönemi kapsayan tipik bir darbe olduğunu kaydetti.

Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Başkanı Nimet Baş, Komisyon raporunun, yaptırım ve zorlayıcı bir gücünün olmadığını belirtti. Yaptıkları araştırmalarda darbelerin hepsinin ortak bir temeli olduğunu aktaran Baş, Alevi-Sünni çatışmasından başlayarak toplumun kutuplaşmasına sebep olan olayların karanlık bir yüzü olduğuna dikkat çekti. Bu karanlık olayların çözülmediğini ve aydınlanamadığını kaydeden Baş, "Bu konuda biz Meclis'in oluşturduğu bir komisyon 'böyle olmuştur, şöyle olmuştur' demek için çok daha fazla bilgi ve belgeye ihtiyacımız olduğu için yeni bir araştırma komisyonu kurulması ve sonuçlara ulaşmasını istedik. Ama gerçekte bizim komisyon üyeleri ve milletvekili olarak algıladığımız odur ki, kesinlikle bütün bu olanlar, siyasî suikastlar, cinayetler ve karanlık olayların her birisi birtakım kozmik odalarda üretilen psikolojik harbin unsurlarıdır." diye konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü