banner39

Soğuk Çaylara Burun Kıvırmayın

Hem metabolizmanızı canlandıran hem de evde kolayca hazırlayabileceğiniz soğuk çay tarifleri...

Genel 03.08.2013, 02:14 03.08.2013, 02:18
Soğuk Çaylara Burun Kıvırmayın

TARÇINLI SOĞUK KUŞBURNU ÇAYI
Faydası: Kuşburnu yoğunlaştırılmış bir C vitamini kaynağıdır ve yağın yanmasını sağlar. Tarçın ise kan sekerinizi düzenler.

Tarifi: Kaynamış 5 bardak suya 10 poşet kuşburnu çayı ve 3 tarçın çubuğu koyun ve 10 dakika demlenmesini bekleyin. Poşeti çaydan çıkarıp, oda sıcaklığına geldikten sonra 2-3 saat buzdolabında bekletin. Buzla çayınızı servis yapın ve tatlandırmak isterseniz agave şurubu (tamamen doğal olan agave, düşük kan şekeri indeksine sahiptir) veya esmer şeker kullanın.

ZENCEFİLLİ SOĞUK YEŞİL ÇAY
Faydası: Yeşil çay, ihtiva ettiği catechin ve kafeinlerle yağ yakılmasını arttırır ve metabolizmanızı, içtikten sonraki iki saat boyunca hızlandırır. Zencefilin de metabolizma hızlandırıcı etkisi vardır.

Tarifi: Kaynamış 5 bardak suya 7 poşet yeşil çay ve dilimlenmiş taze zencefil koyun ve 10 dakika demlenmesini bekleyin. Poşeti çaydan çıkarıp oda sıcaklığına geldikten sonra 2-3 saat buzdolabında bekletin. Buzla çayınızı servis yapın ve tatlandırmak isterseniz agave şurubu veya esmer şeker kullanın.

LİMONLU SOĞUK MATE ÇAYI
Faydası: Mate, Güney Amerika yağmur ormanları kökenlidir ve xanthin içerir. Metabolizmayı hızlandırıp, vücudu yağ yakma moduna sokar. Limon da ihtiva ettiği C vitamini ile yağ yakıcı özelliktedir.

Tarifi: Kaynamış 5 bardak suya 10 poşet mate çayı ve dilimlenmiş bir bütün limonu koyun ve 10 dakika demlenmesini bekleyin. Poşet çayları çıkarın, oda sıcaklığına geldikten sonra 2-3 saat buzdolabında bekletin. Buzla çayınızı servis yapın ve tatlandırmak isterseniz agave şurubu veya esmer şeker kullanın.

NANELİ BUZLU ÇAY
Tarifi: Sadece 4 adımda bu lezzetli çayı yapabilirsiniz: 1. Nane yapraklarını şekerle birlikte iyice ezdikten sonra bir tülbentten geçirip sıkın. 2. Çay demleyin ve demlediğiniz çayı soğumaya bırakın. 3. Soğuk çayı bardaklara ekleyin ve nane özünden içine ekleyin. 4. Naneli çayı buz ilave ettikten sonra servise sunabilirsiniz.

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?