banner15

Somali için SMS kampanyası

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, partinin 10. kuruluş yıldönümünde açlıkla mücadele eden Somali’ye yardım için "100 bin SMS" kampanyası başlattı.

Somali için SMS kampanyası

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ile birlikte Somali'ye yardım için ''İftar sofrasından Somali'ye aynı anda 100 bin SMS'' kampanyasını mesaj atarak başlattı.

Arınç, AK Partinin 10. kuruluş yıl dönümü nedeniyle İstanbul İl Başkanlığınca Bayrampaşa Belediye Stadyumunda düzenlenen ve Somali için 100 bin yardım SMS'i atılması hedeflenen iftara katıldı.

İftarda, Bülent Arınç, ''İftar sofrası başında bulunan 100 bine yakın kardeşimizle hayırlı bir iş yapıyoruz. Allah kabul etsin. Somali'deki kardeşlerimize birer SMS kanalıyla yardımda bulunuyoruz. 'Afrika' yazıp 5601'e gönderiyoruz. Hayırlı olsun, Allah kabul etsin'' diyerek ilk SMS'i Babuşçu, AK Parti İstanbul milletvekili Türkan Dağoğlu ve Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner ile birlikte attı.

İftar öncesi konuşan AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu da, bugün burada hem oruç açılacağını, hem de orucunu açmak için dahi bir lokma ekmek bulamayan Somali'deki kardeşlerinin ekmek ve su bulmasına katkı sağlayacak bir kampanyayı gerçekleştireceklerini söyledi.

Babuşçu, şunları kaydetti:

''Ramazanın rahmet iklimini, merhameti, bereketi paylaşırken, bu yıl Ramazan etkinliklerimizin ana teması olarak Afrika'yı, özelde de Somali'yi merkeze oturttuk ve bütün çalışmalarımızda Somali'ye katkıyı, desteği bir kampanya haline getirerek 'Yardım Eliniz Kıtaları Aşsın' sloganıyla, nerede bir aç varsa o bizim komşumuzdur anlayışıyla bir kampanya başlattık. Çünkü komşusu açken tok yatan güzel görülmemiş, kabul görmemiş. O zaman nerede aç insan varsa o bizim komşumuzdur anlayışı içinde bir yardım kampanyasını, başlayan yardım kampanyalarına destek olarak biz de başlattık. Bu rahmet ve bereket iklimini Kızılayımız, Diyanetimiz, Başbakanlığımız, TİKA aracılığıyla ve aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde, bu milletin medeniyetinin köklerinde taşıdığı yardımseverlik ve rahmet anlayışıyla bugün Somali'ye, Afrika'ya uzanıyoruz.

Şu anda yardım konvoyları oralara ulaştı ulaşmaya da devam ediyor. Bu akşam bizler partimizin kuruluşunun 10. yıl dönümünde ülkeye yaptığımız devrim niteliğindeki hizmetleri ve başarı destanlarını yad ederken, aynı zamanda kuruluş yıl dönümünü de vesile ederek bu yardımlaşma ve dayanışma anlayışını bir kampanya şeklinde burada ve İstanbul'un her ilçesinde aynı iftar sofrası etrafından bir araya gelmiş kardeşlerimizle beraber yapacağız.''

Kampanyanın başlatıldığı iftara Ümraniye'den Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ da canlı bağlantı ile bağlandı.

Stada gelen vatandaşların hemen hemen hepsi kampanyaya destek verdi. Cep telefonlarından 5601’e Afrika yazarak SMS gönderen vatandaşlar yalnızca SMS’lerle değil zekat ve fitrelerin de bu ülkeye gönderilmesi gerektiğini ifade etti.

KARAYILAN’IN YAKALANDIĞI İDDİASI

Öte yandan, iftar yemeğinin ardından kürsüye yeniden çıkan Arınç, AK Parti’nin on yıllık sürecinde yaptığı çalışmaları anlattı.

Konuşmasının ardından katılımları için kendisini takdim edilen plaketi alan Arınç, çıkışta basın mensuplarının bölücü terör örgütü elebaşlarından Murat Karayılan’ın yakalandığı iddiasıyla ilgili sorularını yanıtladı. Kendilerine resmi bir bilginin ulaşmadığını söyleyen Arınç, "Eğer iddia doğruysa ve teyit ettirebilirsek gereken bilgileri kamuoyu ile paylaşırız." ifadelerini kullandı.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2011, 22:58
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35