STK'lardan Erdoğan'a ilanlı destek

STK'lar tarafından ulusal gazetelerin arka kapaklarına tam sayfa verilen ilanda hükümete destek verilerek "Sağlam İrade" vurgusu yapıldı

STK'lardan Erdoğan'a ilanlı destek

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

17 Aralık operasyonlarından başlayan tartışmalarda yeni bir gelişme yaşandı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarından oluşan Sivil Dayanışma Platformu, bugün ulusal gazetelere bir ilan vererek hükümete destek verdi.

Ulusal gazetelerden, Sabah, Hürriyet, Milliyet, Vatan, Star, Akşam, Türkiye, Takvim, Posta, Fotomaç, Yeni Şafak, Yeni Akit ve Habertürk gibi gazetelerin arka kapaklarına tam sayfa verilen ilanda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük boy fotoğrafı altında 'SAĞLAM İRADE' sözleri yer aldı.

Türkiye'nin yeni bir oyunla karşı karşıya olduğu vurgusu yapılan ilanda, 'Kazanan taraf yine milletin iradesi olacaktır' denildi.

Sivil Dayanışma Platformu'nun ilanında şöyle denildi:

Türkiye ne zaman gücünü toplayıp ayağa kalksa, ne zaman hedefine karşı işbirliklerine bulaşmadan yaklaşsa, ne zaman halkın iradesini çıkar gruplarının üstünde tutsa, ne zaman ekonomisini baskılardan kurtarmanın yolunu bulsa, kendini zorlukların içinde bulur.

Bu ülke, bugüne kadar karşılaştığı güçlüklerin, tuzakların üstesinden gelme ferasetini gösterdi. Ne zaman yolu tıkanmışsa, çıkış yolunu yine buldu.

Bu millet baktığında kendisini gördüğü liderlere inandı. Ancak üzüntü konusu olabilecek iddialar karşısında zil takıp oynayanlar cevabını sabrıyla, demokratik kararıyla verdi.

Türkiye yeni bir oyunla karşı karşıya. Son 11 yılda başka pek çok örneğini gördümüz bu kirli oyunlar karşısında yine sağlam bir irade var.  Biz bu iradeye inanıyoruz, milletimiz bu iradeye inanıyor. Bu sağlam irade milletin iradesidir.

Bu sağlam iradeye inancımız tam..

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2014, 13:15
banner53
YORUM EKLE

banner39