banner15

Su havzalarına büyük miktarda yağış düştü

İstanbul'da yaşanan şiddetli yağışın ardından Terkos, Ömerli, Elmalı ve Darlık su havzalarına önemli miktarda yağış düştüğü belirtildi

Su havzalarına büyük miktarda yağış düştü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'da akşam saatlerinde başlayan sağanak nedeniyle, Tuzla açıklarında hortum meydana geldiği, şiddetli rüzgar nedeniyle bir elektrik direğinin devrildiği ve Esenler'de bir evin çatısına yıldırım düşmesi sonucu yangın çıktığı bildirildi. Açıklamada ayrıca yaşanan şiddetli yağışın ardından Terkos, Ömerli, Elmalı ve Darlık su havzalarına önemli miktarda yağış düştüğü belirtildi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, kentin batısından başlayarak Silivri, Büyükçekmece ve Fatih üzerinden geçerek ilerleyen şiddetli yağış, Üsküdar, Kadıköy bölgelerinde sınırlı, Bostancı, Kartal, Pendik ve Tuzla'da şiddetli ve uzun süreli etkili oldu. 

Yağış öncesi birçok bölgede yoğun dolu yağışı gözlenirken, Tuzla açıklarında ise hortum meydana geldi. Yine Tuzla'da şiddetli rüzgar nedeniyle bir elektrik direği devrildi, olayda yaralanan olmadı. Ayrıca, Esenler'de bir evin çatısına yıldırım düşmesi sonucu meydana gelen yangın, itfaiye tarafından söndürüldü. 

Yağış anlarında, Beyazmasa, İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım ve AKOM'a ait komuta merkezlerine önemli bir ihbar gelmedi. 

Hadımköy'e ortalama 13, Çatalca'ya 24, Sarıyer'e 8, Kartal'a 26, Büyükada'ya 12, Göztepe'ye 16, Eminönü'ne 14, Şile'ye 8 kilogram yağış düştü. Özellikle Terkos, Ömerli, Elmalı, Darlık su havzaları önemli miktarda yağış aldı. 

Meteorolojinin verdiği bilgiye göre, yağışın Cumartesi öğleden sonra etkisini kaybederek, İstanbul'u terk etmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 08:57
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48